БТІ можуть повернути право реєструвати угоди з нерухомістю

09.12.2011

У Верховній Раді готується до розгляду законопроект про продовження терміну повноважень Бюро технічної інвентаризації на здійснення процедур реєстрації майнових прав на об’єкти нерухомості. За інформацією експерта Всеукраїнської Ліги Дмитра Павленка, в разі прийняття документа парламентом, реєструвати майнові права в можна буде протягом всього 2012 року.

Законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення реалізації прав на нерухоме майно та їх обтяжень при їх державної реєстрації”, зареєстрований вчора, 7 грудня. Необхідність прийняття цього нормативно-правового акта аргументується прагненням уникнути зупинки операцій з купівлі-продажу нерухомості в Україні, яка може відбутися вже через тиждень.

Справа в тому, що раніше депутати ухвалили закон, яким право реєстрації прав на нерухомість у БТІ вилучалося з 1 січня 2012 року. Здійснювати цю діяльність, за рішенням депутатів, буде нова державна структура, яка, однак, ще не готова до роботи на 100%. У сфері реєстрації прав на нерухомість, таким чином, може виникнути правовий вакуум. БТІ в регіонах мають намір припинити реєстрацію прав з 15 грудня цього року, а новий реєстратор повноцінно замінити ці структури поки не в змозі.

Прийняття законопроекту дозволить запобігти завмирання ринку нерухомості, як столиці, так і всіх регіонів країни. Крім того, продовження повноважень БТІ дозволить уникнути напруження в суспільстві.

Схожі публікації:

Теги: ,

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами