Чи має право заставодавець здавати в оренду іпотечне житло?

28.04.2014

житло на "вторинці"Ні для кого не секрет, що в нашій країні питання, пов’язане з житлом, а вірніше з його відсутністю, є актуальним протягом багатьох десятиліть для мільйонів громадян. Природно, купити квартиру, заплативши продавцеві призначену їм суму грошей, може далеко не кожна людина, враховуючи ціни, як на первинному, так і на вторинному ринку нерухомого майна. І тоді на допомогу приходить іпотека онлайн та іпотечне кредитування населення.

Тому в наші дні різні кредитно-фінансові організації пропонують безліч програм іпотечного кредитування, які користуються великим попитом серед російських позичальників. І навіть той факт, що термін, на який видається іпотечний позику, іноді досягає 20 років, а куплена на банківські кошти житлоплощу є заставною нерухомістю банку до повного погашення іпотеки, не зупиняє людей. Адже для багатьох громадян, які потребують житло, це єдиний спосіб придбати власну квартиру або будинок.

Природно, більшість потенційних залогодателей звертаються до фінансових установ з метою отримати іпотечний позику для того, щоб проживати в купленій на позикові кошти квартирі. Але нерідко трапляється так, що позичальник переоцінив свої матеріальні можливості або позбувся роботи. Одним словом, грошових коштів для погашення іпотечної позики у нього немає. Тому чи не єдиним розумним виходом з цієї ситуації є передача іпотечної нерухомості в оренду.

Але чи має право людина, що уклала з банком – заставодержателем іпотечний договір, передавати заставне житло у тимчасове оплатне користування стороннім особам?

Так, за законом позичальник може використовувати закладену фінансовій установі житлоплощу в якості переданого в наймання житлового об’єкта, але тільки в тому випадку, якщо в договорі запозичення немає пункту, що забороняє таку дію з іпотечною квартирою. Але більшість банків як раз-таки передбачають у кредитному договорі такий пункт.

Але є кредитні організації, які не перешкоджають здачі заставного житла в оренду. Але в тому випадку, якщо заставодавець завчасно оповістить банк про свої наміри. Дивно, але деякі кредитори не тільки лояльно ставляться до передачі кредитної нерухомості в найм, а й кошти, отримані від наймача в якості орендної плати, враховують як джерело додаткового доходу заставодавця.

Що стосується тих займодержателя, які всупереч забороні кредитно-фінансової організації здали об’єкт застави в оренду, то до них будуть застосовані штрафні санкції. Але це в кращому випадку. У гіршому – залогодержатели мають повне право розірвати іпотечне угоду з позичальником і вимагати від нього негайного погашення іпотеки одноразовим платежем.

Тому заставодавцям, бажаючим використовувати іпотечну квартиру не для проживання, а для передачі її в найм за певну орендну плату, необхідно звернутися в той банк, який не забороняє проведення даної операції із заставною нерухомістю. Так позичальник-орендодавець зможе уникнути проблем і з позикодавцями і з податковими органами.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами