Гіркий досвід комунального “колгоспу”. Частина 1

30.03.2012

Новій системі об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (), які повинні прийти на зміну ЖЕКам, ще без року тиждень, а недосконале законодавство у цій сфері вже привело до перших гучних конфліктів. Зокрема, такий комунальний скандал розгорівся в одній київській “елітці”.

Будинок-пастка

Квартири в елітному столичному будинку по вул. Раїси Окіпної, 18 коштують не один мільйон гривень. Тепер же власники квартир, що інвестували в житло на етапі будівництва, за їхніми словами, стали заручниками організації, яка обслуговує будинок – з них стягують квартплату близько 3 тис. грн., при цьому, не надаючи необхідних послуг. А в разі відмови від оплати, блокують картки на вхід в під’їзд і навіть не оформляють права власності.

“Створено ОСББ за участю лише двох власників квартир, вони ж є менеджерами компанії, яка будувала будинок. Вони зареєстрували ОСББ та уклали договір на обслуговування з своєю ж організацією на 20 років. Вони також між собою провели громадські слухання по тарифах. Тарифи ця компанія запропонувала на рівні 15 грн. 20 коп. за кв.м. Зараз за квартиру 150 кв.м приходить платіжка на 3 тис. грн. “, – розповідає мешканець будинку Олександр Кондратенко.

За словами Олександра Кондратенка, при таких “драконівських” тарифах (середні розцінки по Києву 3-4 грн. за кв.м) організація не надає послуги, за які бере гроші. Ліфт може не працювати місяць, а сміття взагалі не вивозиться. При цьому під час недавніх морозів в квартирах температура опускалася до +4 градусів, а температура гарячої води не перевищувала +38 градусів.

“Я намагався не платити за ті послуги, які не надаються, вони в цьому випадку просто блокували картку доступу. Я не міг потрапити в квартиру. Мені півроку не віддавали документи на житло, поки я не підписав договір з обслуговуючою організацією”, – додає Олександр Кондратенко.

У будинку 200 квартир, сьогодні тут живуть лише близько 10 сімей. Щоб вирішити ситуацію, мешканці звернулися до всіх інстанцій – від міліції та прокуратури до Антимонопольного комітету і Президента України. За словами власників квартир, обслуговуюча організація ні на який компроміс не йде.

далі буде…

 

Схожі публікації:

Теги:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами