Інвестиції в житлову нерухомість: а чи можливо це?

28.07.2014

продати квартируОтже, ви маєте достатньо велику суму, власний будинок, який не хотіли б міняти на інший, і повна відсутність можливості і бажання вкладатися у власний бізнес.

Як би ви розпорядитеся своїми грошима? Адже будь-яка валюта, навіть золото, з часом втрачає свою цінність, а вам би хотілося зберегти свої гроші на довгий час?

Звичайно, відповідь буде однозначною – інвестиції в нерухомість. Житлові кімнати, квартири, будинки – навіть у вашому місті, не кажучи вже про Москву чи Європі, – на вашу думку можуть допомогти вам зберегти гроші і отримати деяку прибуток. І в ідеальному світі це працювало б.

Перед вами – п’ять причин, щоб не вкладати в житлову нерухомість. Вирішувати тільки вам – ви можете і відмовитися від покупки додаткового житла, і, навпаки, спробувати обійти підводні камені і зробити більш вдалу покупку.

5 причин, по яких не варто інвестувати в житло:

  1. Житло занепадає. Якщо ви збираєтеся робити довгострокову інвестицію, купувати квартиру з метою продати її через 20-30 років або трохи раніше, або подарувати своєму синові або онукові, будьте готові до того, що цінність житла згодом зменшиться. З простої причини – чим старше будинок, тим менше цінуються в ньому квартири. Старіють не тільки самі матеріали, а й технології, і планування: сьогодні морально застарілі “хрущовки” мало кого цікавлять. Як і, загалом-то, “сталінки”, якщо їх розташування не дає додаткових переваг покупцеві.
  2. Високі майнові ризики. Навіть якщо вами була проведена ретельна юридична перевірка квартири , без якої ризик втратити гроші величезний, навіть якщо ви купили квартиру в благополучному районі, ви все одно ризикуєте її втратити. Квартиру, на жаль, не перенесеш в інше місце, якщо змушують обставини. На відміну від звичайних грошей або золота. Будинок може згоріти, “піти по швах”, опинитися в аварійному фонді. В останньому випадку вам, як власнику додаткової житлоплощі, це не зможуть компенсувати.
  3. Високі інвестиційні ризики. Задумайтеся: сьогодні продаж двокімнатних квартир широко затребувана – нерухомість купують завдяки іпотеці і материнському капіталу ті, хто народився до “демографічної ями” – наприкінці 80-х і самому початку 90-х. Через 5-10 років основними покупцями (а це, як правило, молоді сім’ї) будуть ті, хто народився в 90-х, в період “демографічної ями”. Це говорить саме за себе: попит на житло впаде, а слідом – і ціни.
  4. Відносно низька інвестиційна привабливість. Простіше кажучи, прибуток. Уявіть собі, що ви берете іпотеку під 5-8% річних (тобто під відсоток, відповідний інфляції в Росії). Ви здаєте своє житло за певну суму. Тепер вам залишиться тільки розрахувати, скільки років ваша квартира буде виправдовувати себе, враховуючи всі ваші виплати і податки, за рахунок однієї оренди. І наскільки вартість житла знизиться через цей час. Природно, з урахуванням інфляції. Вам залишиться тільки зіставити отриманий термін і “прибуток” (вартість оренди мінус квартплата мінус різниця у вартості нового і старого житла) і вирішити для себе, чи потрібно вам це.
  5. Високі податки. Якщо ви не плануєте купувати квартиру на довгий термін і сподіваєтеся, що зможете продати її вже через рік-два, врахуйте, що сьогодні така діяльність прирівняна до бізнесу і обкладається податком. Ви повинні почекати, щонайменше, три роки, щоб не віддавати частину грошей, отриманих за квартиру, державі.

Не все так погано: інвестиції в нерухомість приносять прибуток. Але і тут, незважаючи на що панує думка про безпрограшність даного способу, потрібно володіти певними знаннями та навичками.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами