Іпотечний лікнеп

19.08.2013

кредит під заставу нерухомостіКвартира, придбана з використанням іпотечного кредитування, стає власністю покупця, а не банку, але з метою забезпечення гарантій того, що кредит буде повернений, квартира переходить у заставу банку до повної виплати кредиту. У разі, коли з якихось причин, позичальник відмовляється виконати умови кредиту, і ці причини не будуть страховим випадком, то банк має право реалізувати цю квартиру і повернути собі невиплачені гроші. Необхідно враховувати, що позичальник власними коштами оплатив перший внесок і до виникнення конфліктної ситуації встиг виплатити певну суму грошей, тому банк на суму грошей, що залишилася від реалізації квартири набуває своєму колишньому позичальникові інше житло. Але в такій ситуації слід враховувати, що при погашенні іпотечного кредиту, до половини строку основна частина щомісячного платежу погашає відсотки, а на погашення кредиту йде зовсім маленька сума. Більш того, у випадку дефолту, банки постараються якомога швидше позбутися такої нерухомості, продаючи його нижче ринкової вартості.

Недобудована квартира в новому будинку не може бути заставою. Пайовик стане повноправним господарем житла після повного завершення будівництва і повного оформлення юридичних документів. Але це зовсім не означає, що банки не дадуть кредиту на придбання такої квартири. У даному випадку діє дещо інша схема кредитування. До завершення будівництва будинку банку в заставу переходить інша нерухомість, наявна у позичальника, а після того, як будівництво буде завершено і оформлені всі документи, банк звільняє від застави стару нерухомість і бере в заставу нову. Може бути ще один варіант. Банк йде на видачу іпотечного кредиту, але за умови, що позичальник укладає угоду або договір із забудовником, який акредитований даним банком і вже пройшов певну перевірку на предмет надійності. Але обов’язково треба враховувати, що до оформлення прав власності на житло банк зажадає сплати більш високих відсотків, а страхова компанія, яка співпрацює з цим банком, може зажадати виплати фінансових ризиків.

Незважаючи на те, що квартира юридично перебуває в заставі, позичальник може в ній проживати, реєструвати родичів, щоправда з дозволу банку, і навіть здавати цю квартиру, природно з дозволу банку. Єдине що позичальник не може зробити з цією квартирою, так це продати її, подарувати або обміняти.

Позичальник неодмінно зіткнеться з так званими додатковими платежами. Ці витрати неминучі при укладенні іпотечного кредиту в банку. Буває, що додаткові витрати з’являються ще на початковому етапі – деякі банки беруть плату за розгляд кредитної заявки.

Початковий внесок розраховують виходячи з оціночної (за ціною банку) вартості квартири. Якщо раптом, з якихось причин, вартість підібраної вами квартири виявиться вище, то різницю вам доведеться виплачувати своїми засобами. Надалі, якщо ви по якихось причинах не зможете виплачувати банку необхідні платежі, і квартира буде продана для погашення заборгованості, то ви зіткнетеся з серйозними фінансовими втратами. На вартість квартири при її реалізації вирішальний вплив надасть її оціночна вартість.

Якщо настане страховий випадок, то не будьте впевненими в тому, що всі ризики надійно застраховані. При оформленні кредиту по іпотеці банки, як правило, вимагають страхування всіляких ризиків і, незважаючи на те, що всі витрати по страхуванню несе позичальник, коли настає страховий випадок, майже всі виплати будуть проводитися на користь банку. Виникає питання: «Чи може позичальник страхувати свої власні ризики?». Звичайно, може, але за додаткову оплату і це страхування за своєю суттю вже не матиме відношення до взятого кредиту.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами