КУПІВЛЯ НЕРУХОМОСТІ і ваші переконання

27.02.2012

купівля нерухомостіУ чому одна з основних причин невдач в житті і в тому числі при купівлі нерухомості? Не буду першовідкривачем, якщо скажу, що це помилкові свідомі чи підсвідомі переконання стосовно до якогось аспекту життя.

Якби не було цих помилкових переконань, то не було б невдач, які по суті представляють собою неприємне зіткнення наших уявлень про життя з реальним життям.

Якщо стосовно купівлі нерухомості, то можна навести досить багато уявлень, які якщо оселилися у вашому мозку, то впливають на нашу поведінку. А як впливають? Звичайно, дуже погано. Дехто живе десятиліттями з батьками, хтось в комунальній квартирі або постійно орендує квартиру.

Як це працює? Ми беремо ці неправильні уявлення за основу, а потім будуємо на них бездоганну логічно правильну конструкцію з якої стає ясно, що нічого робити не треба, або навпаки треба, але не так як потрібно.

Після того, як ці переконання шляхом багаторазового повторення закріпляться, людина часто взагалі перестає сумніватися в них і відстоює їх буває з величезним ентузіазмом, який би краще було направити в інше русло.

Іноді краще навести кілька прикладів, ніж довго пояснювати. Я наведу три приклади зі свого життя і життя своїх знайомих, коли або довелося опрацьовувати помилкові переконання, або їх наявність призвела до помилок і втрат грошей.

Приклад 1.

Брати іпотечний кредит – це дуже невигідна справа. Якщо брати кредит на 20 років, то при звичайній ставці в 12-14% переплата за 20 років складе приблизно в 3 рази. Відповідно висновок, ті, хто беруть іпотечний кредит роблять величезну помилку.

Все ніби логічно. У ланцюзі міркувань немає помилок. Тільки з яких уявлень виходять ці висновки? На якому фундаменті засновані? Ці висновки ґрунтуються на переконанні про те, що гроші будуть сьогодні, завтра і через 20 років мати однакову вартість, а нерухомість буде коштувати стільки ж скільки сьогодні.

А чи правильно це переконання, на якому заснована вся логічна конструкція? Як ви розумієте, воно не відповідає дійсності. В Україні зараз іде інфляція, орієнтовно складова 10-15% на рік, і відповідно через 4-5 років вартість грошей впаде в 2 рази, а через 10 років у 4 рази. (При тих же темпах інфляції).

Я думаю, ви наочно можете самі побачити, що гроші знецінюються. Усього кілька років тому, люди не забували здачу і в 1 копійку. Зараз я вже не пам’ятаю коли бачив таку монету. Кілька років тому люди брали здачу в 5 копійок. А зараз на тротуарах валяються монети по 10 і навіть по 50 копійок, і ніхто їх навіть не підбирає. А чому? Тому, що цінність цих копійок впала через інфляцію в кілька разів і на них нічого не купиш.

Відповідно, заробітні плати через інфляцію постійно ростуть, індексуються і т.д. Я зараз не маю на увазі зростання заробітної плати через підвищення в посаді, зміни роботи і т.д. Заробітні плати зростають вже через сам факт інфляції. Якщо брати проміжок в 10 років, то на моїй попередній роботі, заробітна плата у фахівців того ж рівня, що і в мене, коли я працював там, зросла приблизно в 15 разів!

Тепер давайте повернемося до твердження про те, що іпотечний кредит на покупку квартири – це вкрай невигідна справа. Давайте в міркування включимо інфляцію в 10-15% на рік. Вийде, що сьогодні ми віддаємо 5 тис.грн./міс. через п’ять років у порівнянних цінах – 2,5 тис.грн./міс., а через 10 років – 1,5 тис.грн./міс. Тобто віддасте ви в 3 рази більше грошей за кредит, їх вартість зменшитися в 3-5 або навіть 10 разів.

Які будуть ваші нові переконання про іпотеку, якщо ви будете будувати їх на новому фундаменті. Можливо, якщо ви продумаєте це питання з нового боку, то іпотечний кредит уже не здасться вам таким вже невигідним.

Ваше нове переконання може звучати приблизно так. «Іпотечний кредит вигідний тоді-то і тоді-то і невигідний при таких-то умовах». А тепер на основі нових переконань, якщо ви будете переконані, що для вас іпотечний кредит дуже вигідний, то ви станете активно діяти.

Приклад 2.

за кордоном – це вигідне вкладення коштів, тому що ціни на нерухомість там нижчі, ніж на аналогічну нерухомість на Чорноморському узбережжі в Україні.

Це твердження засноване на переконанні, що вигідність вкладень у нерухомість визначається тільки ціною.

Однак, якщо ви дозволите для оцінки інвестиції ще кілька чинників, то інвестиції в нерухомість за кордоном можуть виявитися вигідною покупкою, а можуть і ні.

А які це фактори?

Витрати на проведення операції, що доходять до 20% і навіть великих відсотків, які в Україні зазвичай складають 5-8%.

Зміст нерухомості. За кордоном може знадобитися реєстрація фірми, відповідно потрібно здавати звітність, платити бухгалтеру. Податки на нерухомість можуть вас неприємно здивувати.

Відповідно, якщо ви візьмете до уваги ці та інші фактори, то ваша оцінка вигідності покупки нерухомості може змінитися.

У моєму житті були приклади, коли знайомі змогли купити квартиру в Туреччині, і незважаючи на витрати ця покупка виявилося вигідною, і, навпаки, купівля інших знайомих нерухомості на Кіпрі, виявилася невигідною, через невраховані додаткові витрати.

Купівля нерухомості за кордоном може бути вигідною, незважаючи на ці додаткові чинники, а може і не бути. Все залежить від того, виходячи з яких переконань і уявлень була проведена оцінка нерухомості перед покупкою.

Приклад 3.

Я не вмію економити. Отже, методи покупки квартири, пов’язані з необхідністю економії грошей не для мене.

Тут ми бачимо зворотний приклад. Основне, початок викладено правильно (я не вмію економити), а висновок зовсім нелогічний.

Наприклад, я 15 років тому не вмів друкувати. І не вмів я друкувати більше 20 років. Так, мабуть, можна зробити висновок, що якщо я цілих 20 років не вмів друкувати, то цей навик вже не для мене.

Я думаю ви розумієте, що це повна нісенітниця. Виникла необхідність і за кілька тижнів навчився. Крім цього я не вмів заощаджувати, а до цього читати, писати, їздити на велосипеді і т.д.

Але виникла необхідність і навчився. Я думаю аналогічних прикладів з вашого життя предостатньо. Проте, коли заходить про економію, то людина продовжує твердити свою стару пісню, що я 20, 30 або 50 років живу, і не навчився економити, значить це не для мене. Ну і що, що ви не вмієте заощаджувати.

Просто потрібно цьому навчитися, по можливості вибираючи методики прості в освоєнні, які не потребують багато часу. От і все. Економія – це той навик, який не потребує якихось вроджених суперздатностей, її може освоїти будь-яка людина.

Але спочатку потрібно розібратися з переконаннями. Якщо людина переконана, що економія – це не для нього, то навіщо цьому вчитися, адже свідомо ясно, що нічого не вийде.

Я привів приклади переконань, які заваджали мені, або моїм знайомим досягти успіху в покупці нерухомості. У вас можуть бути свої обмежуючі переконання. А може бути навіть цілий завал обмежуючих переконань. Вони можуть бути викликані вам в дитинстві батьками або в більш старшому віці.

Звідки взялися ці обмежуючі переконання в принципі не так важливо. Але потрібно їх поступово опрацьовувати і замінювати на інші. Запитайте себе, чому ви не можете купити собі квартиру або інвестувати в нерухомість?

Швидше за все, у вас буде цілий набір причин (переконань) виправдань, чому ви не можете цього зробити. Ви не вмієте заощаджувати, у вас слабка воля, при вашому доході можна , мені не дадуть іпотечний кредит, родичі не погодяться мені допомогти, для купівлі нерухомості потрібні знання, збільшити свій дохід на моїй роботі неможливо і т.д.

При найближчому розгляді ці причини виявляються, як правило, просто неправильними переконаннями. Якщо у вас їх багато або сильні, то дії і старання марні, нічого не буде виходити, чи будуть тільки тимчасові результати. Спочатку потрібно визначити свої переконання, а потім кілька тижнів або місяців вселяти собі інші, тоді все буде відбуватися набагато простіше. Успіхів вам на цьому поприщі.

Схожі публікації:

Теги: ,

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами