Нерухомість Харкова: підсумки трьох кварталів

01.12.2011

В офісному сегменті Харкова за підсумками 3-х кварталів 2011 р. активність девелоперів порівняно з 2010 р. не змінилася і перебуває на низькому рівні.

Торгова нерухомість продемонструвала зростання. За перші 3 квартали 2011 р. було введено в експлуатацію понад 5 тис. кв. м торговельних площ. У сегменті житлової нерухомості Харкова результатом трьох кварталів стало відновлення будівельних робіт на чотирьох об’єктах.

Офісна нерухомість

Станом на жовтень 2011 р. обсяг сукупної пропозиції на ринку офісної нерухомості Харкова склав близько 719 тис. кв. м. Протягом ІІІ кв. 2011 р. після реконструкції та добудови 2-х поверхів був введений в експлуатацію офісно-торговий центр, розташований на пр. Правди, 10 (загальна площа близько 6 тис. кв. М).

У IV кв. 2011 р. очікується відкриття торгово-офісного центру Ave Plaza, до складу якого увійде перший в Харкові бізнес-центр класу А. Будівля розташована в центральному діловому районі міста по вул. Сумська, 10. Загальна площа – 23,4 тис. кв. м.

У 2012 р. планується введення в експлуатацію наступних великоформатних об’єктів офісної нерухомості:

- Офісно-експозиційний центр на пр. Гагаріна (близько 13 тис. кв. М);

- Торгово-офісний центр на пл. Конституції, 21 / 2 (близько 3 тис. кв. М);

- Бізнес-центр «Ковчег» (29 тис. кв. М).

Активність девелоперів порівняно з 2010 р. не змінилася і перебуває на низькому рівні.

Торговельна нерухомість

Протягом 2011 р. обсяг сукупної пропозиції торгових площ на ринку Харкова збільшився на 5 тис. кв. м торговельних площ за рахунок введення в експлуатацію торгового центру «Джокер» (вул. Г. Праці, 14; загальна площа ТЦ – 6,4 тис. кв. м) і на 1.10.2011 р. обсяг сукупної пропозиції торгових площ на ринку Харкова склав близько 1,267 млн. кв. м (у тому числі ринки).

 

У 2011 р. відновилися будівельні роботи на таких знакових об’єктах, як ТРЦ «Магелан», ТРЦ «Французький бульвар», Будинок торгівлі «Центральний». На завершальному етапі будівництва знаходиться ТОЦ Ave Plazа, введення якого заявлений на кінець поточного року. Також в 2011 р. заплановано введення в експлуатацію 1 черги найбільшого ТРЦ Харкова «Магелан» (загальна площа ТРЦ – 93 700 кв. М), торгово-сервісного центру «Столиця» (загальною площею 10 000 кв. М). На будівельних майданчиках інших торгових центрів, введення яких був заявлений на 2011 р., роботи або не ведуться взагалі, або ведуться, але вкрай низькими темпами, тому введення в експлуатацію цих об’єктів в поточному році малоймовірне.

Житлова нерухомість

За 9 місяців 2011 р. було відновлено будівництво на 4 об’єктах: на 2 об’єктах «економ-класу»; по одному класів «бізнес» і «бізнес +». А також за 3 квартали 2011 р. в ринковий оборот були введені:

- 7 об’єктів «економ-класу» (АТ «Житлобуд-1», АТ «Житлобуд-2», Курязький ДБК, МЖК «Інтернаціоналіст»);

- 1 об’єкт «бізнес-класу» (АТ «Житлобуд-2»).

У той час як в 2010 р. на ринку первинної житлової нерухомості Харкова було відновлено будівництво та введено в ринковий оборот 8 об’єктів багатоповерхових житлових будинків, з яких: 7 об’єктів «економ-класу» та 1 об’єкт «преміум-класу».

Як повідомлялося раніше інформаційним агентством Building.ua від 07.11.11. Цитата: “На виконання регіональної Програми будівництва доступного житла в Харківській області на 2010-2017 рр.. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ перерахувало до Харківського управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву 5,964 млн. грн, повідомили в прес-службі Харківської обласної державної адміністрації”.

У 2011 р. (за 9 місяців) було введено в експлуатацію 7 об’єктів первинної житлової забудови загальною площею – 115 тис.кв. м.

До кінця 2011 р. планується здати в експлуатацію ще 9 об’єктів (7 об’єктів – «економ-класу», по 1 об’єкту класу «бізнес» і «бізнес +»). У 2012 р. до здачі в експлуатацію планується 14 об’єктів первинної багатоповерхової забудови:

- 9 об’єктів «економ-класу»;

- 2 об’єкти «бізнес-класу»;

- 2 об’єкти «бізнес +-класу»;

- 1 об’єкт «преміум-класу».

Читайте на cайті:

Теги:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами