Оформлення новобудови у власність

30.06.2014

новобудоваЩоб стати повноправним господарем свого житла доведеться чимало попрацювати. Процес реєстрації права власності на житло здійснюється за законом протягом 30 днів з моменту написання заяви. Насправді все триває набагато довше.

Коли закінчується будівництво, забудовник здає нерухомість держкомісії, приймати чи не приймати цю будівлю. Після цього Бюро технічної інвентаризації (БТІ) приймає поверховий план будинку. Потім документи передаються в реєстраційну службу для правової експертизи, і відбувається державна реєстрація права на майно.

Для державної реєстрації правовласник пише заяву і являє засвідчує особу документ, документ про право власності, про сплату держмита. Реєстраційна служба не приймає документи, на яких видно хоч найменший дефект (підтирання, запис олівцем, закреслені слова, приписки і т.д.).

Дуже багато порушують закон, не реєструючи свою квартиру. Але без цієї реєстрації ніякі процеси з нею проводити не можна (продаж, дарування, обмін).

Основні документи, необхідні для реєстрації: з БТІ видається документ поверхового плану і експлікації квартири, заява від правовласника, паспорт, квитанція про сплату державного мита, акт про прийом-передачу квартири, договір з будівельною організацією, нотаріально завірена довіреність, якщо новобудову оформляє не господар квартири.

Краще зробити по кілька копій кожного документа, щоб уникнути непередбачених ситуацій. Обов’язково слід взяти розписку у працівника реєстраційної служби про те, що він отримав документи.

Дуже часто люди чекають реєстрацію роками. Це пояснюється відносинами правовласника і забудовника. Правовласник повинен вчасно подати необхідні документи, сплатити держмито. Забудовник в свою чергу повинен врегулювати взаємовідносини з органами місцевої влади, оформити і передати певні документи.

На процес реєстрації впливають і зовнішні чинники. Якщо комісія знаходить якісь недоліки в новому будинку, то прийом нерухомості затягується. Та й в БТІ справи протікають повільно.

Оформляти право власності на новобудову може і продавець, і покупець. Це прописується в договорі. Зручніше, якщо все необхідне зробить представник забудовника. Але в такому випадку доводиться чекати, коли всі мешканці будинку передадуть необхідні документи.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами