Оренда комунального житла

25.11.2013

Юридические услугиКомунальне житло – це квартира, яку за договором соціального найму винаймає квартиронаймач, який не є її безпосереднім власником.

Власником комунального житла є місто. Але здійснювати операції по здачі в оренду таку квартиру квартиронаймач може.

Щоб процедура здачі в оренду муніципального житла була визнана законною, квартиронаймачу або ж орендодавцю у даному випадку необхідно зібрати низку документації, яка дозволяє здійснити таку процедуру з муніципальною квартирою.

Людина, яка бажає здати в оренду муніципальне житло зобов’язана взяти дозвіл у письмовому вигляді у міста, як у власника квартири. Також має бути дозвіл від всіх неповнолітніх осіб, які проживають за даною адресою або нотаріально завірений дозвіл за умови їх відсутності. І останньою довідкою є згода на оренду від житлової організації, яка керує будинком.

У багатьох випадках недобросовісні наймачі муніципального житла не вважають за потрібне збір всіх цих дозвільних документів і здають квартиру без них. У цьому випадку їм загрожує виплата штрафу та позбавлення ордера на квартиру. Але і орендар в такому випадку теж може постраждати.

Трапляється так, що орендна плата була внесена за кілька місяців вперед, а через день з’являється ще один квартиронаймач і вимагає звільнення квартири. У такому випадку плата за квартиру не повертається і мешканець залишається і без грошей і без даху над головою, а довести комусь щось не можливо.

Договір найму муніципального житла може бути складений самостійно, а може за допомогою ріелтора. Перед підписанням такого договору слід проконсультуватись з юристом, якого ви можете знайти на сайті www.alvaprivacy.com.ua, а також перевірити у орендодавця наявність наступних документів, щоб убезпечити себе від шахрайства.

Господар повинен надати паспорт з пропискою за даною адресою, квитанцію про оплату комунальних послуг, виписку з будинкової книги та копію особового рахунку, і основне – це згода неповнолітніх членів сім’ї, які офіційно зареєстровані в квартирі.

Але і при сумлінній здачі в оренду муніципального житла наймач ризикує бути відповідальним за порушення стану житла свого і сусідів. Першим за належний стан житла відповідає істинний наймач, який має ордер на квартиру.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами