Орендуємо житло без помилок

14.04.2014

орендаЗняти гідне житло на тривалий термін – досить не просто. Можна покласти обов’язки по підбору квартири або котеджу агентству нерухомості, інформаційному агентству. Однак, послуги такого плану обійдуться вам не менше половини від місячної плати за орендоване житло. У той же час до переваг співпраці з агентствами відноситься економія ваших сил, часу і нервів. Адже оренда квартири без посередника таїть в собі певний ризик, і ваше завдання його мінімізувати.

Перш за все варто знати, що будь-які відносини між орендодавцем та орендарем незалежно від тривалості варто обумовити в договорі.

При попередньому огляді відповідного вам житла, звертайте увагу на стан приміщення, сантехніки та комунікацій. Переконайтеся в працездатності газових, електро-та інших приладів, наявних в квартирі. Все майно з його недоліками вкажіть в описі, яка стане додатком до договору найму житла. Такий захід надалі убезпечить вас від претензій господаря. Якщо ви бажаєте самостійно провести у найманій квартирі будь-які роботи, обговоріть це з орендодавцем і пропишіть перелік робіт у договорі із зазначенням сторони, яка буде їх фінансувати. Перед проведенням ремонту обов’язково попередньо отримаєте згоду орендаря, інакше ви ризикуєте зазнати безоплатні витрати.

При підписанні договору найму, упевніться, що орендодавець має на це повноваження або право. Вивчіть в оригіналі паспорта власників, правовстановлюючі документи на снимаемое житло. Майте на увазі, що необхідна згода (письмово) всіх наявних власників, а також всіх прописаних у здавати житло. Якщо орендодавець – довірена особа, вам повинні пред’явити паспорт та завірену нотаріусом довіреність, в якій чітко прописано його право здавати в оренду даний об’єкт.

Договір оренди житлового житла, також як договір оренди нежитлового приміщення повинен відповідати законодавству. Подібні договору підлягають державній реєстрації, якщо вони укладаються на тривалий термін (більше 1 року). Крім основних положень, документ має передбачати права, обов’язки і відповідальність обох сторін; терміни та умови внесення плати і т.д.

І про головне: ніяких розрахунків без розписки! Розписки повинні містити дати, суми, призначення платежів, а також паспортні дані осіб, які отримують грошові кошти. Якщо відносини сторін носять неформальний характер, тоді розписка може складатися в довільній формі. В іншому випадку розписка оформляється за передбаченою формі.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами