Первинний і вторинний ринок житла: особливості

25.08.2014

новобудоваПерш ніж зробити вибір, якому ринку житла віддати перевагу, первинному або вторинному, варто докладно ознайомитися з кожним з них.

Квартири на первинному ринку житла, тобто в новобудовах, часто не мають внутрішньої обробки, а більш дорогі варіанти мають вільне планування. Зате, наприклад, квартири в новобудовах в Долгопрудном значно доступнішими, ніж аналоги на вторинному ринку.

Квартира вільного планування не має внутрішніх перегородок, тобто ви можете організувати простір на свій розсуд. Але після цього, необхідно буде в обов’язковому порядку зареєструвати зведені перегородки як перепланування і внести необхідні зміни до плану БТІ, інакше в подальшому можуть виникнути труднощі з документами та державними органами.

Тобто в даному випадку ви купуєте лише «коробку», тобто стіни і надалі вам доведеться витратити чимало грошей на ремонт. Але, будівельні компанії знайшли вихід з цього становища. Зараз, купуючи житло на стадії будівництва, ви можете відразу замовити проект необхідної вам планування, який буде зареєстрований в БТІ відразу.

А ось вторинний ринок житла пропонує покупцеві більш різноманітний вибір нерухомості, як в ціновій категорії, так і в плані ремонту і планування. Ще однією перевагою придбання житла на вторинному ринку є розвинена інфраструктура району, тому що вони вже обжиті і сформовані.

Але, от комунікації не завжди радують покупця, часто буває, що на вторинному ринку можна зустріти труби і проводку в аварійному стані, в той час, як в новобудовах все це тільки прокладено і зведено з урахуванням сучасних вимог. Але, варто враховувати, що і будівельники не завжди сумлінно виконують свою роботу і можуть будувати з технічними порушеннями, що в майбутньому може зробити практично новий будинок аварійним.

Вартість житла в новобудові вище, ніж на вторинному ринку. Але, до кожної ситуації і до кожної квартири необхідно підходити індивідуально і оцінювати, чи дійсно вона коштує запитаних грошей.

На вторинному ринку житла вартість квадратних метрів залежить не тільки від стану квартири, але і від матеріалів, які використовувалися при будівництві і від поверху розташування квартири. Так, квартира в панельному будинку коштує дешевше, ніж в цегляному.

А вартість придбання квартири в новобудові залежить від того, на якій стадії знаходиться будівництво в даний момент. Вигідніше купувати житло, коли будівництво знаходиться на стадії котловану, чим ближче завершення будівництва та здачі будинку в експлуатацію, тим дорожче житло.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами