Під час ЄВРО-2012 оренда нерухомості в Києві подорожчає в 2 рази

30.12.2011

оренда квартирВ кінці літа – на початку осені в Україні традиційно пожвавлюється ринок оренди нерухомості. “За підсумками серпня-вересня ми очікуємо підвищення попиту на житло економ-класу, що обумовлено початком навчального року і масовим приїздом до столиці студентів з інших міст. Це підвищення може спровокувати навіть невеликий дефіцит “бюджетної” пропозиції. Проте вже до листопада попит повернеться на колишній рівень”, – прогнозує Ірина Луханіна, генеральний директор агентства нерухомості “Благовіст” (м.Київ; з 1993 р.; 880 чол.).

Втім, сезонний сплеск попиту на орендовані квартири не призведе до різкого подорожчання оренди: розрив між попитом і пропозицією дуже великий. За даними компанії SV Development, в серпні в Києві була здано 1461 квартира, тоді як пропозиція порожніх, готових до здачі об’єктів, становить близько 30 тис.

Дорога столиця

З 2009 р. власники столичних квартир майже не підвищують орендну плату. І з початку 2011 р. ставка оренди однокімнатної квартири в Києві в середньому зросла лише на 4% (до 2905 грн. В місяць), двокімнатної – на 3,65% (до 4090 грн.), Трикімнатної – на 2,96% ( до 5015 грн.). У компанії “Благовіст” констатують, що в липні мінімальні ціни на оренду 1 – та 2-кімнатних квартир склали 2-2,5 тис. грн. в місяць. За рік не змінилася і структура попиту на що здається в столиці житло. В основному квартири знімають приїжджі студенти і молоді сім’ї.

Дисбаланс попиту та пропозиції може ненадовго звузитися під час проведення в столиці матчів Євро-2012, коли, за приблизними оцінками, Київ відвідають понад 300 тис. іноземців. Квартири, що здаються подобово, бронюють вже зараз, хоча ситуацію на субринку помісячної оренди це поки не змінило, стверджує Сергій Костецький, аналітик компанії SV Development (м.Київ; консалтингові послуги на ринку нерухомості; з 2005 р.).

Власники “вакантних” квартир чекають підвищення доходів під час проведення фіналу Чемпіонату Європи з футболу у столиці України. Зокрема, в червні 2012 р. вони готові підвищити вартість добової оренди вдвічі – з нинішніх в середньому 400 грн. до 800 грн. на добу.

Оренда нерухомості: регіональні особливості

Ріелтори агентств нерухомості Харкова, Одеси, Донецька та Львова також підтвердили тенденцію до збільшення кількості угод по найму житла. Однак для кожного українського міста-мільйонника характерні свої особливості.

Так, Харків називають містом студентів, тому наприкінці літа тамтешні агенти з нерухомості традиційно фіксують приріст кількості угод по найму житла. У цьому році дещо зріс попит на довгострокову оренду.

“Це пов’язано з реконструкцією гуртожитків багатьох інститутів. Студентам ніде жити, і вони змушені орендувати житло”, – розповідає Олексій Попов, директор групи компаній” Проконсул “(м. Харків; консалтинг у сфері нерухомості; з 2000 р.). Невеликий ажіотаж призвів до підвищення цін на ринку оренди на 5-10%.

В останній місяць літа найбільш ходовим товаром були однокімнатні квартири в “спальних” районах Харкова, що здаються в оренду за 1,8-2,5 тис. грн. в місяць. 2 – і 3-кімнатні апартаменти обходяться орендарям в 2,5-3,5 тис. грн. в місяць. В очікуванні Євро-2012 спостерігається цікавий симбіоз ринків оренди та продажу житла. “Ми бачимо пожвавлення і на ринку продажу квартир. Хто має гроші, той купує малогабаритне житло для здачі його в оренду під час Євро-2012 “, – говорить пан Попов.

Донецькі брокери також фіксують підвищення активності на ринку оренди житла в порівнянні з початком року. Місто активно готується до майбутнього футбольного єврофоруму. Як і в Харкові, до Євро-2012 донеччани активно скуповують житло недалеко від стадіону “Донбас-Арена”. Тим більше що до кризи ціна однокімнатної квартири в околицях стадіону становила $ 100-120 тис., а зараз – $ 35-40 тис. Немає у місті проблем і з орендою.

“У Донецьку дуже багато студентів і відрядних – основних орендарів житла. Крім того, до Донецька на кілька місяців у відрядження приїжджають іноземці, найняті для консультування і супроводу інфраструктурних об’єктів до Євро-2012, і їм теж необхідне тимчасове житло”, – пояснює Олена Маленкова, керівник сайту realtyblogger.net (м.Донецьк; аналітика ринку нерухомості, ріелторські послуги; з 2010 р.).

Помісячна орендна плата за однокімнатну квартиру економ-класу в “спальному” районі Донецька становить 1,5-тис. Грн., В центрі міста – 2-2,2 тис. грн. Оренда 2-кімнатної квартири на околиці обійдеться в 2-2,5 тис. грн. на місяць, в центрі – в 2,7-3,5 тис. грн.; 3-кімнатної у віддаленому від центру районі – в 3-4 тис. грн., в центрі – 3,5-5 тис. грн. в місяць.

Львівські брокери також відзначають підвищення попиту на оренду дешевого житла, обумовлене напливом студентів. Мінімальна ціна, за яку можна зняти однокімнатну квартиру на околиці міста, – 1,3-1,5 тис. грн. в місяць, двокімнатну – 1,8-2,2 тис. грн. в місяць. Проведення Євро-2012 не впливає на ринок оренди у Львові, вважають місцеві ріелтори.

“Ми не відчули змін, пов’язаних з майбутнім Чемпіонатом. Львів, як туристичне місто, завжди буде мати потребу в приміщеннях для тимчасового проживання, незалежно від Євро-2012″, – стверджує Ірина Яремко, директор агентства нерухомості” Золота Арка “(м.Львів, ріелторські послуги; з 2003 р.).

Одеса, як морський курорт, має свої особливості. На початку літа в зв’язку з відпускним сезоном багато орендодавців стали здавати в оренду житло не помісячно, а подобово. “З травня і до середини вересня в місті зняти квартиру на довгостроковий період з щомісячною оплатою взагалі неможливо”, – говорить Дмитро Грабина, співвласник “Першої ріелторської компанії” (м.Одеса; ріелторські послуги; з 2002 р.).

У серпні до Одеси приїхали іногородні студенти, і деякі орендодавці повернулася на ринок довгострокової оренди. Крім того, квартири знімають молоді фахівці з сім’ями, відрядження та приїжджі. У центрі Одеси і близько моря орендувати однокімнатну квартиру можна за 3,2 тис. грн. на місяць, в “спальних” районах – за 2,4-2,8 тис.грн. в місяць, двокімнатну, відповідно, за 3,5-5 тис. грн. і 3,2 тис. грн. в місяць.

Оренда нерухомості: обвалу не буде

На ринку звучать негативні прогнози про те, що після проведення Євро-2012 різкий відтік приїжджих призведе до обвалу ринку оренди нерухомості. Інших подій рівня Чемпіонату в Україні найближчим часом не очікується, тому більшість приміщень буде простоювати.

Українські ріелтори запевняють, що цього не трапиться. “Донбас-Арена” – один з найбільших стадіонів у Європі, і всі матчі, які тут проходять, користуються дуже великим попитом. Трибуни, розраховані на 50 тис. чол., У дні спортивних подій забиті під зав’язку. Під час проведення футбольних матчів за участю “Шахтаря” у нас неможливо зняти готель або квартиру, хоча подобова орендна плата в ці дні підвищується втричі. Тому обвалу ринку після проведення Євро-2012 не буде”, – запевняє пані Маленкова.

З нею погоджується Ірина Яремко: “Ми навіть очікуємо припливу туристів після закінчення Євро-2012. Під час Чемпіонату багато відвідають наше місто вперше, і, сподіваємося, воно їм сподобається. Якщо раніше в основному приїжджали туристи з Польщі, то зараз до нас їдуть із Західної Європи, Азії і Східної України”.

Читайте на cайті:

Теги:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами