Прогноз тенденцій розвитку ринку нерухомості Києва на 2013 рік

06.02.2013

ринок нерухомості КиєваОренда квартир

За січень 2013 плата за оренду по житлу столиці України трохи знизилася.  Загальну просадку ринку оцінюють приблизно в 3%.  Таку інформацію зі надало Агентство Регіон Київ Медіа.

За словами експерта, ціни на вторинне житло в Києві впали приблизно на 1,5% з початку 2013-ого року, а от оренда квартир в Києві подешевшала у два рази більше.  Хоча, це явище скоріше сезонне, ніж трендове.

Підсумки 2012

У 2012-му столичний ринок нерухомості зробив акцент на більш раціональному плануванні та покращенні інфраструктури.  Скорочення середньої житлової площі нових квартир і застосування більш функціональних планувань скоротили бюджет на покупку квартири в новобудовах.

В результаті, за сегментом первинного житла закріпилися лідерські позиції в структурі ринку.

Висока будівельна активність забезпечила введення в експлуатацію декількох житлових комплексів.

Середня ціна знизилася на 4% і зупинилася на рівні 1939 $ / кв.  м., що спровокувало збільшення обсягів продажів.

Конкуренція між забудовниками житла бізнес-класу і девелоперами призвела до того, що нові об’єкти стали більш якісними з благоустрою дворів і інфраструктурі.

Прогнози аналітиків на 2013 рік

Збільшення обсягу будівництва житлових будинків Києві не слід чекати.  Ціни на житло первинного ринку істотно не зміняться.  Можливе незначне зростання цін на преміум-клас первинного ринку, викликане деяким дефіцитом пропозицій у цьому класі.

У 2013 році, розворушити ринок могли б інструменти масової доступної іпотеки, але навряд чи вони з’являться в обсязі, потрібному для того, щоб вплинути на ринок.

Аналітична група “ProfRielt Україна” обвалу цін на Київську нерухомість не пророкує, хіба що в разі помітного зниження курсу гривні (як 1998-му і 2008-му роках).

Експерти визнають факт, що гривня в даний момент переоцінена і можливо, що відбудеться зниження курсу.  Рівні падіння гривні прогнозують різні – від 10 грн / $ до 15 грн / $.  Слід зауважити, такого сценарію чекають з 2010 року, але поки курс, залишається стабільним.

Висновки

Прогноз цін на ринку житла в Україні на 2013-ий залишається стабільним.  Також само, як і в 2012-му році, вартість квартир в Києві повинна залишатися на тому ж рівні.  Можливе зниження цін в межах 3% – 5%.

Схожі публікації:

Теги:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами