Придбання житла доведеться узгоджувати з Податковою

05.03.2012

З 7 березня 2012 р. купівлю нерухомості доведеться узгоджувати з податковою службою.

Про це повідомляє “Реальна економіка”, посилаючись на наказ Міністерства юстиції, щодо “Порядку вчинення нотаріальних дій українськими нотаріусами”.

Саме з цього часу будь-яка операція з купівлі-продажу майна, яка в завіренні нотаріусу, зажадає додатково ще й “освячення” угоди податківцями.

“Договори про відчуження або заставу нерухомого та рухомого майна засвідчуються нотаріусом за умови письмової згоди відповідного податкового органу”, – йдеться в документі Мін’юсту.

“Така неузгодженість паралізує роботу нотаріусів щодо оформлення угод купівлі-продажу на невизначений час, – говорить директор юридичної консалтингової групи Олександр Степанов.

За його словами, в цій окремій нормі, яка передбачає, по суті, дозвіл Податкової на операцію з відчуження майна, занадто багато протиріч і неточностей. По-перше – невідомо, хто саме повинен отримувати узгодження з податковою: покупець, продавець або нотаріус?

По-друге – незрозуміло, що вкладається в поняття “відповідний податковий орган”. Це орган за місцем реєстрації покупця, продавця, нотаріуса, або може майна?

На ці питання поки немає відповідей, як немає відповідей і на те, як ці відносини будуть регламентуватися і на підставі яких відомостей Податкова може відмовити в проведенні операції.

Нарешті, зазначає Степанов, відповідні нововведення обмежують конституційні права людини і, звичайно, підлягають оскарженню.

“Будь-яка особа, яка вважає, що порушуються її права на розпорядження майном, може звернутися до адміністративного суду і, напевно, доб’ється скасування наказу Мін’юсту”, – вважає юрист.

З ним погоджуються й інші його колеги. Хоча, на думку адвоката юридичної фірми Наталії Доценко-Білоус, якщо на документ дивитися з іншого боку, він, безумовно, сприяє прозорості ринку. У міжнародній практиці, за її словами, такі заходи більш стримано сприймають і не вважають це наступом на свободи людини.

Це вже не перша спроба законодавців відслідковувати доходи громадян. В середині 2010 року були внесені зміни в закон про запобігання та протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, які зобов’язують фіксувати у фінансовому моніторингу операції з нерухомістю.

джерело

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами