Ринок елітної нерухомості Москви: підсумки 2012

18.03.2013

Ринок елітної нерухомостіСеред елітної нерухомості в Росії країні апартаменти є відносно новим типом житла. Тим не менш, можна відзначити, що попит на апартаменти стабільно збільшується з року в рік, не дивлячись на макроекономічні кризи і зміну податкової політики всередині країни. Зокрема в Московському регіоні елітна нерухомість продавалася досить активно. А тому і виникла необхідність проаналізувати переваги і недоліки даного типу нерухомості.

Основною перевагою апартаментів є, звичайно, їх презентабельність і комфортність. А ось відсутність прописки, високі тарифи ЖКГ і вагомі податки можна сміливо віднести до мінусів. Тим не менш, будівництво та продаж апартаментів пожвавлюється і є перспективною галуззю торгівлі елітною нерухомістю.
Найчастіше апартаменти в Москві можна зустріти в рамках нових багатофункціональних комплексів, а також у реконструйованих виробничих і адміністративних будівлях. Поки купівля нерухомості такого рівня в іпотеку не сильно розвинена, а тому і комплексів, що складаються виключно з апартаментів, поки будується небагато. Апарт-готелі в Москві – це взагалі поки рідкість. А от в найближчому передмісті столиці навпаки, жваво зводяться та пропонуються саме проекти, що позиціонуються як апарт-готелі. Зустріти їх можна тільки на територіях елітних заміських селищ.

За останні три роки елітна нерухомість стала продаватися майже в три рази більше. І саме за 2012 ринок цей збільшився в два рази. Первинний ринок апартаментів в Москві на кінець 2012 року містив понад 1800 пропозицій або 205 тисяч квадратних метрів, розташованих на території більше 30 комплексів.

Сьогодні купівля нерухомості в іпотеку, в ом числі і елітної, здійснюється громадянами, дохід яких перевищує 100 000 рублів на місяць. Але збільшення податків на зарплатні фонди в поточному році може призвести до зниження попиту на іпотеку. Різке гальмування росту попиту на іпотеку пояснюється і збільшенням інфляції. Дані Росстат показують, що за 2012 рівень доходу громадян впав в середньому на 10%. При цьому збільшуються і витрати росіян, і москвичів зокрема. Так на оплату товарів і послуг йде до 80% доходів населення. А значить, зменшується фонд накопичення на нерухомість. Саме тому ріелтори столиці роблять ставку саме на елітну нерухомість.

Читайте на cайті:

Теги:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами