Що буде з цінами на житло в 2013 році?

21.01.2013

ціни на житлоЖитловий сектор впевнено зберігав лідерські позиції протягом всього 2012 року. У Києві і передмістях активно велося будівництво житлових комплексів, вийшли на ринок нові проекти. Розвиток ринку житла спостерігався практично у всіх класах. При цьому розвиток проектів економ-класу найбільш тяжів до передмістя, де віддалене місце розташування компенсується ціною квадратного метра (від 6000 грн. За кв.м). Більшість нових проектів пропонують малогабаритні квартири, що в поєднанні з демократичними цінами на житло робить пропозиції досить конкурентоспроможними. Забудовники у більш наближених до центру районах змушені конкурувати за рахунок якісних параметрів, таких як опція “під ключ” (квартири з обробкою), масштабною квартальною забудовою.

Розвиток проектів бізнес-класу, як і раніше сконцентровано в Печерському, Шевченківському, Голосіївському районах столиці. Слід зазначити, що багато проектів бізнес-класу утримують достатньо високі цінові параметри за рахунок своїх унікальних конкурентних переваг – розвиненої внутрішньої інфраструктури, презентабельної території з ландшафтним дизайном, набору пропонованих послуг майбутнім жителям. Попит на якісне житло продовжував залишатися стабільним протягом усього року. Зростання довіри покупців до забудовників зумовило відкриття продажів у багатьох проектах з 30% готовності.

Елітний сегмент протягом року поповнився низкою знакових об’єктів. Дефіцит пропозиції ліквідних квартир спровокував високий інтерес до сегмента у забудовників. Слід зазначити, що нові проекти відрізняються цікавим дизайном, високою якістю будівельних та оздоблювальних матеріалів, продуманою концепцією, що повинно позначитися на успішних продажах таких об’єктів.

Цінова ситуація в 2012 році була стабільною. Незважаючи на невелике падіння середніх цін на житло практично у всіх сегментів, багато житлові комплекси протягом року примудрялися поступово підвищувати ціни, особливо ті, де близький термін здачі в експлуатацію. Падіння ж середніх цін, зафіксоване протягом року, обумовлене багато в чому, розширенням вибірки і попаданням у вибірку проектів з низьким ступенем готовності, які відкрили продажі з 30% готовності будинку, проектів з віддаленим розташуванням з нижчими цінами, ніж у середньому по ринку, дисконтами на неліквідні квартири, що залишилися як спадок з передкризових часів.

У 2013 році значних потрясінь на ринку житла не очікується. Попит на житло демонструє стабільне зростання. Тим не менш, ринок в умовах зростання конкуренції стає все більш нішевим. Споживач став досить розбірливий у виборі майбутнього житла, тому найбільш активні продажі будуть в тих проектах, які запропонують не тільки конкурентні та прийнятну якість, але також цікаві концепції і продуманий набір сервісної інфраструктури.

Схожі публікації:

Теги:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами