Що краще: здати в оренду чи продати квартиру?

05.08.2013

продати квартируГроші, як відомо, зайвими не бувають. А продавши квартиру, ви відразу ж отримуєте в своє повне розпорядження кругленьку суму грошенят. Але ви помиляєтесь, думаючи, що продаж квартири – справа проста і не клопітка. Перше, що потрібно зробити – знайти покупця. Для цього вам слід розмістити оголошення про продаж квартири в рекламній газеті, або на сайті порталу з нерухомості в Інтернеті. Будьте готові до того, що потенційні покупці будуть з метою огляду квартири у зручний для них (а не тільки для вас) час, задавати безліч потрібних (а іноді і не дуже потрібних) питань з приводу облаштування житла. А ви, у свою чергу, зобов’язані надати повну інформацію про квартиру, яку збираєтеся продати.

Після того, як покупець все ж таки знайдеться, слід зібрати всі необхідні документи: договір передачі та документ, що підтверджує право на власність, виписку з будинкової книги, довідку з домоуправління про відсутність заборгованості по квартплаті, згоду членів сім’ї на проведену операцію. Це лише список основних документів, на практиці їх може знадобитися набагато більше. Тому у ваших інтересах доручити збір документів фахівцям, які добре розбираються у всіх тонкощах цієї справи. Так, можна звернутися за допомогою у агентство нерухомості, яке зарекомендувало себе, як респектабельне і надійне. Як правило, агентство повністю здійснює юридичну сторону угоди і забезпечує прискорену підготовку необхідних документів.

Ще одна можливість розпорядитися пустуючою квартирою – здача її в оренду. Як показує досвід, знаходити підходящих тимчасових мешканців найкраще через знайомих, які можуть поручитися за їх благонадійність. Адже непорядні квартиронаймачі можуть пошкодити майно в квартирі або зіпсувати відносини з сусідами. У цьому випадку вам можуть стати в нагоді критерії, за якими зазвичай оцінюють наймача досвідчені ріелтори: громадянство, прописка (або реєстрація), вік (перевага віддається людям від 28 до 50 років), професія, а також наявність дітей і тварин. Якщо все-таки серед знайомих знайти наймача вам не вдається, то доведеться подати оголошення про здачу квартири самостійно, або знову-таки звернутися з цією проблемою в ріелторську контору.

Як бачимо, питання про продаж або здачу квартири в найми не таке вже й просте, яким воно здається на перший погляд. Але якщо назріла необхідність, нічого неможливого в цьому немає. Головне, підійти до питання серйозно і відповідально і не довірятися стороннім людям, не переконавшись в їх благонадійності. І тоді вас неодмінно чекає успіх у всіх фінансових справах!

Схожі публікації:

Теги:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами