Що таке віртуальний офіс, в чому його переваги та недоліки?

15.06.2014

віртуальний офісДуже часто для хорошої ідеї і непоганої компанії фахівців не вистачає на ранніх стадіях бізнесу одного – коштів для старту. І витрати на офіс в цьому випадку «боляче б’ють» по кишені. Ще в ряді випадків імідж просто вимагає власного офісу, щоб не відлякувати клієнта виглядом дезорганізованості, але реально такий офіс для роботи самих співробітників начебто особливо не потрібний. І, зрештою, іноді необхідний офіс в якомусь новому місті як представництво, проте з фінансової точки зору це виявляється накладно. Саме з цих причин (а також з ряду всіляких інших) віртуальні офіси виділилися в окрему категорію бізнес-організацій.

Під віртуальним офісом прийнято розуміти досить різноманітний набір функцій. Наприклад, компанія Regus, яка надає послуги оренди віртуального офісу Києві, забезпечує наявність переговорної, та юридичної адреси (зокрема для ділової кореспонденції), стаціонарного телефонного номеру, іноді навіть з дівчиною-секретарем. При цьому віртуальні офіси з’явилися з 80-их років і хоча сьогодні їх тіснить коворкінг, свою нішу цей тип ділової організації все ж тримає.

Істотні відмінності коворкінгу від віртуального офісу, на тлі всієї схожості, тепер ділять цей сегмент на свої ніші.

З роками у віртуальних офісів не змінюється одна спільна тенденція: нові проекти починати зручніше саме в цій формі, яка передбачає мінімізацію витрат, а якщо раптом спіткає невдача, то безповоротні втрати теж будуть значно меншими. Крім того, навіть маленька фірма з мінімальними можливостями може претендувати на юридичну адресу практично в будь-якому районі будь-якого мегаполісу. І так можна отримати свій «центральний офіс» хоч на Манхеттені.

Інша сторона медалі – це наявність безлічі компаній за однією адресою, так що якщо робити дуже великий наголос на престиж такої адреси, то рано чи пізно можна буде «попастися» на тому, що від клієнта начебто як намагалися приховати реальний стан справ компанії.

Природно, часто дивляться в цей бік різні шахраї і аферисти, для яких поле діяльності тут дивовижно велике. Але – що поробиш, така категорія ділків взагалі дивиться на всі боки, і не вина хорошої ідеї, що непорядні ділки її теж високо цінують.

Найбільш популярною в СНД формою організації віртуальних офісів є приклад мінімального пакету з наданням юридичної адреси та приймаючого факсу, де також є секретар, який просто записує те, що надходить і передає віртуальним орендарям. Компанії, які надають подібні послуги, іноді можуть вести до десятка тисяч «фірм», причому розцінки тут мінімальні.

Так, віртуальним офісам раніше вдавалося втримувати під собою кілька ніш, яким було не зовсім комфортно при такому переліку послуг. Але сьогодні у віртуальних офісів залишається практично виключно їх сегмент, що складається з найрізноманітніших юридичних осіб.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами