Тенденції ринку нерухомості Києва

20.09.2012

ринок нерухомості КиєваДо нинішнього стану ринку нерухомості Києва можна сміливо застосувати слова з відомої казки «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно»: «Пацієнт швидше живий, ніж мертвий». Пора відпусток, невизначена політична та економічна ситуація в країні, негативні прогнози світових аналітиків про можливість нової кризової хвилі – все це змушує бажаючих купити квартиру в Києві зайняти очікувальну позицію і почекати з придбанням нерухомості.

в останні тижні досить млявий, угоди укладаються, але більша їх частина – по суті, обмінні операції, що проводяться між громадянами, охочими поліпшити своє житлове та / або фінансове становище. Попит на нерухомість невеликий: людям важко здійснювати покупки при недоступності іпотечних кредитів, досить низькому рівні заробітних плат, у порівнянні з часом невиправдано високою вартістю квадратних метрів.

Статистика цін за I півріччя на квартири в панельних будинках на вторинному ринку Києва

За розрахунками аналітиків, в даний час ціни продажів квартир (враховуючи їхній стан) в середньому менші на 5,6% статистичних показників у відповідних секторах ринку.

До розгляду візьмемо старі і типові панелі. Вартість квартир усереднена, без прив’язки до конкретного району і станом об’єкта.

У період з січня по липень 2012 року динаміка цін була наступною:

Однокімнатні квартири в будинках «типова панель»: середня ціна – 61 400 $, зниження вартості з початку року склало 0,8%.

Однокімнатні квартири в будинках «стара панель»: середня ціна – 56 000 $, з початку року вартість виросла на 0,6%.

Двокімнатні роздільні квартири в будинках «типова панель»: середня ціна – 83 000 $, зниження вартості з початку року склало 0,4%.

Двокімнатні роздільні квартири в будинках «стара панель»: середня ціна – 80 000 $, з початку року вартість зросла на 2,5%.

Трикімнатні роздільні квартири в будинках «типова панель»: середня ціна – 110 000 $, з початку року вартість виросла на 2,2%.

Трикімнатні роздільні квартири в будинках «стара панель»: середня ціна – 99 000 $, зниження вартості з початку року склало 0,2%.

У середньому ціни на київську нерухомість з початку року знизилися на 3,2%.

Згідно зі статистикою, за останні 6 місяців зниження цін відбулося у більшості районів. Найбільше падіння вартості нерухомості торкнулося «дорогих» районів, на переоцінене житло в яких сьогодні немає особливого попиту. А ось в «дешевих» районах Лівобережжя ціна пропозицій, навпаки, збільшилася.

Статистика цін пропозицій за перше півріччя 2012:

Шевченківський район: – 15,2%;

Печерський район: – 6,7%;

Подільський район: – 6,5%;

Голосіївський район: – 2,9%;

Солом’янський район: – 1,8%;

Святошинський район: – 1,5%;

Оболонський район: – 1,2%;

Дніпровський район: – 0,9%;

Дарницький район: + 1,0%;

Деснянський район: + 4,3%.

 

Схожі публікації:

Теги:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами