У жовтні відзначалося зростання ділової активності на ринку житлової нерухомості Києва

30.11.2011

житлова нерухомістьЕксперти відзначили зростання ділової активності на ринку житлової нерухомості Києва. При цьому кількість домовленостей була вищою, ніж у вересні, правда і кількість зірваних угод так само збільшилася.

Разом з тим у жовтні продовжився негативний тренд по зниженню цін. Експерти відзначають, що на ринок житлової нерухомості впливають зниження доходів потенційних покупців. Таким чином, справдилися прогнози аналітиків, які передбачали негативний вплив інфляції і кризи на економіку. Правда в галузі ділової активності в жовтні відзначається помітне пожвавлення. Зокрема кількість дзвінків і попередніх договорів істотно зросла. Жовтень відрізнявся підвищеним інтересом до купівлі житла, але разом з тим зниженням максимальних цін. Тобто найчастіше потенційні покупці висловлювали зацікавленість покупкою найдешевшого житла.

При цьому ріелтори відзначають, що більшість потенційних покупців проводили «розвідку», а саме з’ясування обстановки на ринку, прицінки і підготовки до нової кризи. Такі настрої простежувалися і в самих заявках, і при особистих переговорах. До того ж зазначається, що в жовтні частіше, ніж будь-коли зривалися попередні угоди і домовленості, так як покупцям не вистачало остаточної рішучості прийняти рішення про купівлю. Основною причиною цього називають обізнаність і надлишок інформації про майбутню економічну кризу, яка незмінно потягне за собою істотне зниження цін на квартири.

Так само негативно на ринку нерухомості позначається і нестабільність курсу гривні. Зараз Нацбанк застосовується всілякі заходи для утримання гривні, але нестачу валюти вже відчули в банках, що призвело до згортання іпотечних програм кредитування. Таким чином, відсіялася частина покупців, які розраховували на ці кредити. А все це створює умови для подальшого зниження цін на нерухомість.

Активність спостерігалася також і серед зарубіжних покупців, зокрема російських. При цьому цікавою є розбіжність думок киян і москвичів щодо вартості нерухомості. Якщо більшість киян упевнені, що в період кризи вартість квартири буде знижуватися, то москвичі навпаки думають, що квартири подорожчають. Серед москвичів лише 4% опитаних прогнозують зниження вартості в кризу.

Експерти прогнозують, що в листопаді в Києві будуть продовжувати знижуватися, правда різкого обвалу не станеться. А рівень ділової активності залишиться на рівні жовтня, за умови, що в економічному і політичному житті не станеться різких змін.

Схожі публікації:

Теги: ,

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами