Ваші дії по здачі в оренду Вашої квартири

15.04.2013

як здати квартиру в орендуДля того, щоб здати в оренду престижну квартиру, Вам необхідно звернутися до послуг професійної ріелторської компанії. Гідна ріелторська компанія забезпечить відвідування Вашої квартири професійним брокером, який подбає про те, щоб сфотографувати, детально описати Вашу квартиру. При роботі з ріелтором надайте йому максимум інформації про свою квартиру.

Показ квартири

Показ Вашої квартири організовує ріелторська компанія, до допомоги якої Ви звернулися. При показі квартири не повинно бути присутнім занадто багато людей – родичів або гостей краще попросити прогулятися. Для того, щоб здати Вашу квартиру, її необхідно показувати. Чим більше ми показуємо Ваші апартаменти, тим коротші терміни їх успішної здачі в оренду. Дайте можливість професійному брокеру використовувати наявні в його арсеналі навички і знання для того, щоб правильно подати об’єкт майбутньому орендарю. Вибрати вдалий для показу квартири час дня, враховуючи природне сонячне освітлення, пробки та інші деталі. Квартира повинна бути прибрана, не слід перевантажувати її меблями, особистими речами та дрібними деталями інтер’єру. Якщо Ви говорите мовою потенційного орендаря, продемонструйте йому це. Під час показу будьте доброзичливими і посміхайтеся. Ваше запізнення на показ може змусити орендаря вивчити всі “принади” Вашого під’їзду. Якщо квартира знаходиться у стані ремонту, проконсультуйтеся з брокером відносно дати початку показу квартири. При здачі в оренду мебльованої і вже обжитої квартири особливо важливо провести передпродажну підготовку, що включає генеральне прибирання, хімічну чистку меблів. Клієнти дуже часто звертають увагу на стан кухонного обладнання, наприклад, фільтрів у витяжці. Чим більше квартира готова до в’їзду майбутнього орендаря, тим більш привабливою і бажаною вона виглядає.

Повторний показ

Повторне відвідування квартири означає реальну зацікавленість клієнта саме Вашою квартирою, але це не означає, що перед ухваленням рішення він відвідає вдруге тільки Вашу квартиру. Перед показом проконсультуйтеся з брокером стосовно своїх скоординованих дій.

Переговори

Виразіть клієнтові свою доброзичливість і продемонструйте гостинність.

Орендар орієнтується на добрі взаємини з Вами в тривалій перспективі, тому очікує побачити в Вас чесного партнера і друга.

Постарайтеся уникнути негативної реакції на побажання Вашого опонента.

Додаткові претензії орендаря часто не перевищують 1-2% річної вартості оренди. Буває і так, що питання, по вартості дорівнює тижню простою квартири, стає на переговорах каменем спотикання.

При обговоренні умов оренди клієнт, швидше за все вже узгодив текст договору з юристами своєї компанії. Обов’язково ознайомтеся з текстом договору і попередньо обговоріть усі можливі зміни з Вашим брокером.

Практичні аспекти прийому-передачі квартири

При передачі ключів від квартири переконайтеся в тому, що орендар розуміє, як ними скористатися. Продемонструйте розташування вентилів, запобіжників.

Навчіть користуватися Вашою побутовою технікою. Обов’язково надайте клієнтові свій контактний телефон, бажано, телефон Вашої довіреної особи. Не забудьте дати клієнтові відомості про номер телефону в квартирі, код в під’їзді, поштову адресу та індекс. Наш брокер допоможе Вам приділити увагу всім цим деталям.

При передачі квартири в користування орендарю і після закінчення терміну оренди при передачі квартири назад орендодавцю сторони підписують відповідний акт прийому-передачі.

Правові особливості здачі квартири в оренду

Договір найму чи оренди?

Житлові приміщення можуть здаватися їх власниками для проживання орендарям / наймачам на підставі договору найму чи оренди.

Законодавство передбачає укладення договору оренди, якщо орендарем за договором виступає юридична особа. У тому випадку, якщо наймачем квартири є фізична особа, укладається договір найму житлового приміщення.

Право здачі житла в оренду / найм належить його власнику. Орендодавцями / наймодавцями можуть бути також особи, уповноважені власником здавати майно в оренду / найм.

Договір оренди / найму укладається в письмовій формі і юридично закріплює права і обов’язки кожної із сторін. Об’єктом такого договору може бути ізольоване жиле приміщення, придатне для постійного проживання. Договір оренди / найму вважається укладеним з моменту його підписання, а термін оренди починається з моменту передачі квартири, закріпленої актом прийому-передачі житлового приміщення, меблів і обладнання, що знаходяться в ній.

Правовстановлюючі документи:

При підписанні договору оренди / найму необхідно звернути увагу на правовстановлюючі документи:

Правовстановлюючі документи, тобто документи, на підставі яких квартира належить орендодавцю / наймодавцеві, повинні бути оформлені відповідно до закону.

У разі якщо договір оренди / найму підписує представник якось з сторін, такий представник повинен представити відповідну довіреність.

Особливу увагу потрібно приділити кругу повноважень такого представника (чи має він право підписувати договір оренди / найму, отримувати орендну плату та ін.).

У випадку якщо орендодавцем / наймодавцем є неповнолітній, необхідний дозвіл органів опіки та піклування.

В укладеній договорі обов’язково мають бути прописані реквізити обох сторін.

  • Прізвище, ім’я, по батькові або назва компанії.
  • Адреса реєстрації з тимчасового або постійного місця перебування фізичної особи.
  • Паспортні дані фізичної особи, юридична та фактична адреса компанії, банківські реквізити.
  • У випадку, якщо орендодавцем виступає індивідуальний підприємець, необхідно вказати дані його свідоцтва про реєстрацію в якості індивідуального підприємця.

Істотні умови договору.

Будь-який ризик можна мінімізувати, якщо грамотно підійти до складання договору, вказати всі істотні його умови.

Без вказівки істотних умов договір оренди / найму може бути визнаний недійсним. До істотних умов слід насамперед віднести.

- Об’єкт договору. До характеристик здаваного приміщення слід віднести: адресу, площу приміщення, поверх, номер квартири.

- Ставка орендної плати і порядок її визначення або можливої зміни в майбутньому. Терміни оплати.

- Строк дії договору.

- Детальний опис прав і обов’язків сторін, які підписують угоду.

Увага до деталей

Правильно складений текст договору захистить Вас надалі від:

  • передчасного припинення дії договору;
  • затримок із внесенням орендної плати;
  • передачі вашої квартири в суборенду третім особам без вашої згоди;
  • конфліктів із сусідами;
  • несанкціонованої Вами появи в квартирі домашніх тварин, і інших несприятливих наслідків.

Розірвання договору

Як правило, орендарем під час підписання договору оренди / найму вноситься страховий депозит – заставна сума в розмірі місячної орендної ставки, яка передається власникові квартири на випадок можливого нанесення шкоди квартирі і встановленого в ній обладнання (пошкодження меблів, поломка техніки і т.п.). У разі, якщо до кінця терміну оренди нічого подібного не відбувається, страховий депозит повертається орендареві або зараховується в якості оплати за останній місяць оренди.

Таким чином, уклавши контракт, Ви страхуєте себе від багатьох можливих неприємностей, оскільки Ваш орендар / наймач не проігнорує виплату чергової орендної плати, не зашкодить меблям і не зламає дорогу техніку.

Навіть, якщо що-небудь з вище перелічених сюрпризів відбудеться, і орендар не буде готовий виправити ситуацію, що склалася, суд вирішить, хто правий, а хто винен.

Страхування

Страхування апартаментів, в більшості випадків, здійснюється власником квартири. За умови, що у Вашій квартирі проведені дорогі ремонтні роботи та перебувають дорогі меблі, то перш, ніж здавати житло в оренду, слід подбати про його страхування.

При здачі в оренду квартири слід приділити особливу увагу двом аспектам страхування майна:

1. Страхування майна і внутрішньої обробки.

Об’єктом страхування є майнові інтереси власника, пов’язані з володінням, розпорядженням, користуванням житловим приміщенням, які здаються в оренду / найм. Відшкодуванню підлягають збитки від пошкодження або загибелі майна внаслідок наступних подій: пожежі і псування майна продуктами горіння, пошкодження застрахованого майна водою з водопровідних, каналізаційних, опалювальних систем і систем пожежогасіння, злочинних дій третіх осіб.

2. Цивільна відповідальність перед третіми особами при експлуатації квартири, що здається в оренду.

Об’єктом страхування є майнові інтереси власника квартири, пов’язані з обов’язком останнього в порядку встановленому чинним законодавством відшкодувати збиток, нанесений третім особам в результаті, наприклад, пожежі, затоплення та ін. Страховим випадком визнаються події (факти) заподіяння шкоди майну, життю або здоров’ю третіх осіб власником квартири, при експлуатації жилого приміщення, у результаті чого у власника – страхувальника виникає обов’язок відшкодувати заподіяну шкоду у відповідності з претензією постраждалої сторони.

Розміри страхового внеску залежать, в тому числі і від умов експлуатації майна. У багатьох страхових компаніях страхування квартири, що здається в оренду, здійснюється із застосуванням коефіцієнта, що підвищує вартість страхування.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами