Як без зайвих проблем продати або купити земельну ділянку?

05.05.2014

земельна ділянкаПридбання нерухомості в приватну власність – виснажливий і довгий процес, що віднімає багато часу, сил і нервів. Це знає кожен, хто хоча б раз такою справою займався. Однак попит на нерухомість неухильно зростає, операції з нею відбуваються щодня і, може бути, в досяжному майбутньому саме у вас виникне питання, як без зайвих проблем продати, або купити земельну ділянку.

Як правило, продаж землі здійснюється на вторинному ринку шляхом передачі колишнім власником права власності на цю нерухомість за договором купівлі-продажу, в якому прописана заздалегідь обумовлена ​​вартість. Однак, при такому варіанті потрібно бути абсолютно впевненим у «чистоті» майбутньої угоди. Для цього потрібно попередньо ознайомитися з усіма документами, перевірити правильність їх оформлення.

Якщо придбання ділянки планується у муніципалітету, для початку необхідно подати клопотання про виділення землі. Воно повинно містити такі пункти:

  • Передбачувана площа;
  • Місце розташування ділянки;
  • Цільове використання землі (придбання ділянки під індивідуальне будівництво, або для інших цілей, наприклад, для здійснення фермерської діяльності, організацію особистого селянського господарства, тощо);
  • Правовий статус (оренда, право успадкування, власність і т. п.).

Таке клопотання розглядає місцевий орган влади в термін, встановлений законом. Потім комісія виносить постанову про виділення землі або відмовляє в цьому. У разі відмови у виділені земельної ділянки вам видається витяг, в якому повинна бути вказана причина відмови.

Слід зазначити, що в деяких містах встановлено правила, за якими громадянам, які не проживають у місті, продаж земельних ділянок надається за плату. Вартість землі визначається безліччю чинників: наявністю комунікацій, родючістю землі, ступенем віддаленості від населених пунктів і т. д. Реєстрація – прикінцевий етап отримання права власності на ділянку землі. Її здійснює реєстраційна палата. Після підписання необхідних документів вам видадуть свідоцтво, що підтверджує право на володіння землею. Дотримуючись цих основних правил, ви зможете придбати ділянку не витративши багато часу і сил на цей процес.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами