Як грамотно продати квартиру?

25.11.2013

продати квартируДля продажу нерухомості необов’язково звертатися до агентів. Існує ряд правил, дотримуючись яких ви зможете без ризиків укласти досить вигідну угоду.

Правило 1. Продати квартиру без агента простіше, ніж придбати.

Якщо ви не знаєте як продати квартиру в іпотеці і отримати за неї реальні гроші, то знайте, що це процес досить простий і необтяжливий. Якщо ж ви хочете продати, наприклад, квартиру і, не отримуючи грошей на руки, зробити вкладення в нову, то цю процедуру краще проводити з досвідченим ріелтором. Пов’язано це і з тим, що більшість оголошень про продаж квартир подаються агентствами, а не прямими господарями.

Правило 2. Оцінка нерухомості.

Необхідно вивчити ринок нерухомості, вибрати схожі варіанти, прибрати найвищі і найнижчі ціни, зупинитися на вартості, яка наближена до мінімуму. Якщо у вас не терміновий продаж, то можна виставити ціни і вище. Тоді, прочекавши деякий час, ви завжди зможете ціну знизити. Якщо ж ваше завдання – продати нерухомість, як можна швидше, то краще всього встановлювати мінімальну ціну на ринку або нижче мінімальної.

Правило 3. Підготовка документів.

Перш ніж продавати квартиру, переконайтеся, що ваші документи повністю або майже готові. Інакше ви будете втрачати покупців, які просто не захочуть чекати, поки ви розберетеся з документами.

Правило 4. Реклама нерухомості.

Якщо ви дійсно хочете не затягувати з продажем квартири, то вам варто активно її просувати на ринку нерухомості. Для цього існує кілька варіантів реклами. По можливості, краще використовувати кожен з них.

  • Реклама в Інтернеті – одна з таких, що найбільш переглядаються на сьогоднішній день. Цей метод найбільш ефективний і найменш витратний. Існує величезна кількість безкоштовних і ще більша кількість платних рекламних майданчиків. Проте варто пам’ятати, що оголошення в Інтернеті варто оновлювати.
  • Все ще актуальні оголошення в друкованій продукції – газетах і журналах. Варто звернути увагу на найбільш затребувані і популярні видання.
  • Розклеєні оголошення. Цей метод реклами найменш ефективний і найбільш витратний за часом. Щоб отримати хоч якийсь ефект, необхідно розвісити хоча б 400-500 оголошень.
  • Банер на вікні. Цей спосіб простий, зручний і ефективний. Необхідно лише зробити великий плакат з мінімумом інформації та розмістити його на вікні. Особливо результативний метод, якщо вікна виходять на велику і жваву вулицю.

Пам’ятайте про те, що інформація в рекламі повинна бути короткою, але при цьому висвітлювати всі аспекти вашої нерухомості. Найбільш проглядуваними є оголошення, які містять фотографії.

Правило 5. Оформлення угоди і передача грошей.

При продажу квартири в будь-якому випадку знадобитися незалежна особа, яка оформить отримання завдатку, договір купівлі-продажу та інші нюанси з документами. Цей процес не дуже складний, однак, він вимагає деяких юридичних та бухгалтерських знань, тому краще всього довірити його фахівцеві. Найкраще заздалегідь знайти його, дізнатися вартість його послуг і всі подробиці процедури продажу.

Що стосується передачі грошей, то до цього процесу варто підійти особливо уважно. При оформленні угоди не буде можливості перераховувати гроші. Тому, якщо покупець не згоден виплатити гроші до оформлення угоди, то можна скористатися банківським осередком. Непоганий варіант – це звернення в Агентство нерухомості. Якщо ви самі знайшли покупця, то Агентство візьме з вас лише близько 10% від угоди за оформлення документів і вирішить всі проблеми з офіційним закріпленням угоди, передачею грошей.

Це, мабуть, самі основні правила, дотримання яких, дозволить вам успішно і, головне, безпечно продати нерухомість.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами