Як купити чи продати квартиру?

24.02.2014

продати квартируЯкщо ви прийняли рішення продати, купити, зняти або здати квартиру, то не треба братися за першу-кращу пропозицію. Це серйозні і важливі операції, тому з ними пов’язана велика кількість нюансів, які потрібно обов’язково знати, якщо звичайно, ви не хочете опинитися обдуреним або порушити закон. Починати все треба з ретельного дослідження ринку нерухомості, вивчення процедури реєстрації та набуття права власності.

Якщо ви вирішили продати квартиру , то потрібно її спочатку оцінити. Тут є два варіанти – звернутися до професійного оцінювача і, вивчивши аналогічні пропозиції на ринку нерухомості, оцінити її самостійно. Зважте всі плюси (недавній ремонт, зручна транспортна розв’язка, пластикові вікна, броньовані двері і т.д.), а також врахуйте і всі недоліки (відсутність ліфта, країни труби) і складіть певну ціну. Це буде саме та сума, яку ви отримаєте в результаті угоди. А так як покупці люблять поторгуватися, то первісну вартість треба свідомо завищити.

Таку ж процедуру треба пройти і покупцям. Визначте район, який для вас найсприятливіший, перегляньте всі пропозиції. Подумайте, чи так важливі для «блага цивілізації», чи готові ви за них переплачувати пристойну суму? Адже можна самостійно зробити ремонт на свій смак, поставити більш сучасні вікна, до всього цього ще й заощадити.

Коли ви визначилися з вартістю, можна подавати оголошення про продаж або купівлю. Для цього підійдуть як інтернет-сайти, так і газети оголошень. Можна просто обдзвонити знайомих, можливо, вам посміхнеться удача, і знайдете цікаву пропозицію.

Обравши квартиру треба скласти і підписати договір про купівлю-продаж об’єкта нерухомості. Це дуже делікатний процес, тому краще звернутися за допомогою до нотаріусу.Еслі ж ви прийняли рішення зробити все самостійно, то починайте збирати всі необхідні документи і сплачуйте державний збір. Список необхідних документів можна отримати у співробітників реєстраційної палати за місцем знаходження об’єкта нерухомості. Коли у вас на руках будуть усі документи зі списку, то потрібно підписати договір з покупцем (продавцем) у трьох примірниках і віднести все це в реєстраційну палату, приклавши квитанцію про сплату державного збору. У момент подання документів друга сторона також має бути присутня. Якщо з документами все гаразд, то протягом місяця ви отримаєте реєстраційне свідоцтво. І тільки після того як воно буде у вас на руках, ви зможете в’їхати в нову квартиру.

Схожі публікації:

Теги: ,

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами