Як купити кімнату й заробити на квартиру?

10.02.2012

купити квартируУ сьогоднішній статті ми поговоримо про те, як купити кімнату і як .

Мета – придбати кімнату. Це найближча мета. Друга, дальша мета, купити квартиру.

Всі події почали відбуватися приблизно 18 років тому. Я тоді жив у прохідній двокімнатній «хрущовці» разом зі своїми батьками, сестрою, її чоловіком та їх немовлям.

М’яко кажучи, умови були не зовсім ті, про які я мріяв. А мріяв я, звичайно, купити собі будинок у київській області і жити окремо від родичів. Про київській область жарт, звичайно, але, тим не менше, мені хотілося купити квартиру.

Однак реальність, як я писав вище, була іншою. Крім великої кількості людей, які проживають на 44 кв.м., був ще той фактор, що відносини між ними періодично розпалюються і доходили до скандалів. Я влаштувався в ніч на роботу сторожем, де працював дві доби через дві. В інший час, крім роботи, намагався по мінімуму приходити додому, бажано під вечір.

Звичайно, у мене в голові постійно крутилася думка про те, щоб якось накопичити на квартиру, і роз’їхатися з сім’єю сестри і батьками? Однак, я не розумів, як це зробити. Квартири були дуже дорогі, зарплата у мене була звичайнісінька. Як заробити гроші в більшій кількості, накопичити та купити квартиру, чи купити кімнату, я не знав. Якщо навіть відкладати гроші і збирати на квартиру, то мені б знадобилося приблизно років десять. З урахуванням тодішнього рівня інфляції, і відповідно, зростання цін на нерухомість, навіть і цей термін був нереальним, інфляція просто б «з’їла» всі гроші та купити квартиру я б не зміг.

Якось я прийшов у гості до свого друга і його батьки повідомили мені про те, що вони купили кімнату в комунальній квартирі і зараз йде оформлення угоди купівлі-продажу. І зараз вони зрозуміли, як накопичити гроші на квартиру в подальшому. Ті самі дії, що і при купівлі кімнати. Тільки через деякий час продати кімнату і з доплатою придбати квартиру. Ось і відповідь на питання «як купити квартиру».

Ось це новина! Значить, це реально зробити і хоч якось житлові умови.

Я почав розпитувати у батьків мого друга, де вони взяли гроші. Вони мені сказали, що накопичили. Заробляли вони удвох приблизно в 4 рази більше, ніж я один.

Значить, можна придбати кімнату! А якщо можна купити кімнату, то надалі можна накопичити ще грошей і купити квартиру.

Ця думка не давала мені спокою. Так, заробляли батьки одного більше в 4 рази, ніж я. Але я так само можу відкладати разом зі своїми батьками, сестрою та її чоловіком і через якийсь час купити кімнату, а потім купити квартиру. Крім того, можна відкладати більше, можна придбати кімнату далі і, відповідно, дешевше, можна трохи довше збирати.

З цим планом, повний ентузіазму, я почав пробивати його в сім’ї батьків і сестри. І тут мене чекав перший «облом». Ніхто не погодився з моїм планом. Батько сказав, що для нас це нереально, занадто відрізняються доходи батьків одного і наші. Мати сказала, що нічого не буде відкладати: «Тобі треба, ти й відкладай». Сестра та її чоловік сказали, що у них немає зайвих грошей, і нічого вони не будуть відкладати.

Ось це облом, так облом! Я не розумів, як можна відмовлятися від цієї ідеї. Адже це прекрасний шанс, завдяки якому можна при відносно мінімальних зусиллях змінити на краще життя кожного з нас! Адже можна було спочатку купити кімнату, а потім через деякий час купити і квартиру. Нічого особливо складного. Але, тим не менш, що було, те було.

Перше. Так що, шановні читачі, якщо ви щось придумали геніально змінює ваше життя на краще, будьте готові до того, що оточуючі не обов’язково з ентузіазмом сприймуть ваші ідеї. Ці ідеї можуть бути дійсно класними, без жодної іронії. Вони можуть бути легко реалізовані на практиці. Стосовно теми даної статті – це ідеї про те, як купити квартиру.

Однак ваша одержимість або просто бажання можуть дуже запросто зустріти байдуже ставлення, навіть якщо ви ні в кого не просите грошей, а просто хочете трохи підтримки.

Друге. Друге, що хочу зауважити, що найкращий приклад для вас, звичайно – це приклад успішної купівлі квартири кого-небудь з вашого оточення, хто не дуже значно б відрізнявся від вас по доходах і початкових умовах. Відповідь на питання, як купити квартиру, скоріше дасть вам ваш колега по роботі, ніж мільйонер. Такий приклад часто набагато кращий, ніж читання книг Дональда Трампа, Кійосакі і т.д. Постарайтеся знайти такий приклад і детальніше розпитайте про те, як ці люди змогли змінити своє життя, як змогли купити кімнату, накопичити на квартиру, взяти іпотечний кредит чи зробити обмін.

Якщо такого прикладу в вашому оточенні немає, то приміряти на себе ті історії, які ми будемо публікувати на сайті «Нерухомість України». Таких історій у мене в багажі кілька десятків. Всі вони не вигадані, а відбувалися зі звичайними людьми, зі звичайними доходами, і зі звичайними здібностями. Це зовсім не герої волі та переконання, а самі звичайні люди, такі ж, як ваші сусіди та колеги. Вони не заробили мільйони доларів, не змогли себе змінити на краще, не змогли досягти значних успіхів по кар’єрних сходах, але змогли купити квартиру. Значить це не так вже й складно.

Швидше за все, зможете і ви. Головне – це не думати, що все вийде відразу, за пару місяців, і всі будуть стрибати від захвату від запропонованих вами ідей і дій.

Продовжу історію про те, як я купив кімнату

Прорив. Купівля кімнати наближається. Ентузіазм мій по купівлі кімнати трохи охолов, але не настільки, щоб перестати все говорити про мій план. (Тобто план в тому, щоб усім разом відкладати і придбати кімнату).

Говорив я про цей план, якщо мене слухали. Говорив я про нього, якщо мене слухали не дуже уважно, і навіть якщо від мене тікали (далеко в маленькій, прохідний квартирці все одно не втечеш). Наздоганяв і переконував, як всім від цього буде краще. Крім цього, я став купувати журнали, звідки вирізав листи з цінами на кімнати, ходив і всім їх показував. Але головне, я сам став відкладати гроші на кімнату.

Першим став проявляти інтерес до мого плану батько. Спочатку він цікавився цінами, потім питав про історію батьків, які на той час уже стали збирати на квартиру. Ми разом рахували, скільки часу піде на накопичення грошей, якщо збирати удвох. Через пару тижнів, при черговому обговоренні плану, мій батько сказав, що згоден взяти участь у купівлі кімнати і буде відкладати гроші разом зі мною.

Ще через тиждень, з допомогою мого батька, погодилася взяти участь у накопиченнях на купівлю кімнати моя мати.

Хотілося б мені сказати вам, що я зміг переконати відкладати гроші на кімнату мою сестру та її чоловіка, але чого не було, того не було. Моя впертість і три місяці зусиль розбилися про їх упертість і небажання брати участь в будь-яких накопиченнях.

Разом: я, мій батько і моя мати, втрьох стали відкладати гроші на кімнату. Відкладали ми по максимуму, обмеживши наскільки можливо свої витрати. Не пам’ятаю точно, скільки відкладали батьки, приблизно 40-50% від зарплати, я сам відкладав близько 75% свого доходу. Правда, мені було, звичайно, простіше стільки відкладати. Я був один, без сім’ї, і мій дохід з урахуванням підробітку був набагато вищим, ніж у батьків. І я взагалі в цей період не купував одяг, майже не витрачав гроші на розваги і дорогу їжу. Більше я ніколи в житті стільки не зміг відкладати грошей (у відсотках, звичайно, а не абсолютних цифрах).

Звичайно, мені доводилося постійно підтримуватиме ентузіазм у своїй команді. Для цього, як я вже говорив, я сам багато відкладав, а особистий приклад багато значить для інших людей. Крім цього, я продовжував раз на 2-3 тижні показувати своїм батьками ціни на кімнати, говорити про те, скільки ми втрьох накопичили та іншими способами всіляко підтримував їх ентузіазм.

Минуло майже півтора року після того, як ми стали збирати, і ми купили першу кімнату на околиці міста. Я був безмежно радий моій першої купівлі нерухомості. Головна причина навіть не в кімнаті, а тому, що я зрозумів, накопичити та купити квартиру можна, просто потрібно деякий час зосередитися на цілі і об’єднати зусилля всіх зацікавлених людей. Тепер я знав, як купити квартиру.

Цю стратегію накопичення грошей і об’єднання зусиль кількох людей я використовував в тому чи іншому вигляді і при інших угодах купівлі квартир. Тільки умови змінилися. Я став збирати разом з дружиною і не повністю всю вартість квартири, а початковий внесок на іпотеку.

Отже. Відповідь на питання «Як купити квартиру» не така вже й складна, як здається спочатку. Не чекайте, що всі вас підтримають, навіть якщо теоретично всі зацікавлені в поліпшенні житлових умов. Однак і не думайте, що початковий відмова – це відмова назавжди. Починайте обговорювати свої думки із тими, хто вже хоч трохи цікавиться вашими проектами. Починайте самі щось робити. Дізнавайтеся, самі відкладайте, робіть щось інше, якщо це необхідно для того, щоб купити квартиру. Можливо, деякі люди з тих, хто спочатку відмовився і погодяться вам допомогти, коли ви вже навіть втратите надію.

Схожі публікації:

Теги: ,

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами