Як купити кімнату по іпотеці?

03.03.2014

Купівля квартириДля багатьох жителів столиці купівля квартири може виявитися просто нездійсненною мрією. Навіть кредит не завжди вдається отримати, так як для цього потрібно мати високооплачувану роботу, якої у більшості просто немає. До того ж потрібні ще накопичення, щоб сплатити початковий внесок. Виходом з такої ситуації для молодих, середньо- або малозабезпечених громадян може послужити покупка не цілої квартири, а кімнати за іпотечним кредитом.

Кімната в комуналці коштуватиме набагато дешевше квартири, до того ж завжди можна знайти варіант за досить прийнятною ціною.

Що ж повинен знати покупець, який зважився на придбання кімнати і планує подати заявку на кредит?

По-перше, варто звернути увагу на той факт, що багатьом банкам вигідніше всього оформити кредит на покупку квартири, ніж кімнати в комуналці. До того ж можуть виникнути деякі юридичні проблеми в оформленні, тому даною послугою користуються далеко не всі банки. У зв’язку з цим процентні ставки можуть виявитися вище звичайних, та й пакет документів буде об’ємніший. Деякі з банків, які видають іпотеку на купівлю кімнати, вимагають від покупця в заставу вже наявну нерухомість, так як застава у вигляді кімнати в комуналці, де є вже власники, досить неліквідна.

По-друге, при виборі кімнати потрібно звернути увагу не тільки на розташування (близько до метро і т.д.) і вік обраного будинку, але і обов’язково перевірити наскільки вона чиста в юридичному плані. Найкраще в цьому випадку вдатися до допомоги адвоката, не пов’язаного з агентством нерухомості, яке буде виступати посередником при угоді.

З обережністю потрібно поставитися до купівлі кімнати, в якій були зареєстровані громадяни тепер відсутні або особи, які засуджені на тривалий термін і зняті з реєстраційного обліку. Краще всього відмовитися від покупки такої кімнати. Крім того, в тому випадку, якщо кімната купувалася продавцем по оплатній угоді, то на її частку буде мати право чоловік, навіть після розлучення.

По-третє, перевагу для покупки кімнати в комуналці мають інші власники. Необхідно лише надати письмову відмову від інших мешканців.

Найчастіше трапляється так, що пропонують купити кімнату, оформивши при цьому договір дарування, дану угоду можна провести без згоди решти мешканців, то від такої угоди краще всього відмовитися, так як вона дуже часто оскаржується в суді.

І останнє, потрібно обов’язково перевірити, чи є у продавця в наявності свідоцтво про державну реєстрацію та право власності на дане житло та документи, які підтверджують це право.

Вдалих покупок!

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами