Як купити квартиру, або правильна постановка цілей при купівлі житла?

24.02.2012

купівля квартириЯкі причини невдач при купівлі квартири? Їх, звичайно, декілька. Але одна причина заслуговує того, щоб присвятити їй цілу статтю, так як вона є причиною номер один і вона перевищує за значимістю всі інші причини разом узяті. Це – завищена мета.

Яку мету ставити перед собою при купівлі житла? Велику чи маленьку?

Про що мріяти – про невелике поліпшення житлових умов, або про ідеальну, велику квартиру (котедж)?

Читаю різні книги і скрізь зустрічаю різні думки з цього приводу. Більшість авторів схиляються до думки, що потрібно ставити перед собою тільки великі, глобальні цілі. Ці цілі ніби будуть надихати людину на над-досягнення. А маленькі цілі немов би погано досягаються і після їх досягнення нібито буває розчарування.

Спочатку розповім невелику історію. Близько 14 років тому я розмовляв з одним своїм знайомим. Що в мене, що у нього була житлова проблема. Кожен з нас мріяв поліпшити свої квартирні умови. Я жив з батьками та іншими родичами (сім’єю сестри з немовлям) в двокімнатній, прохідний хрущовці. У мого знайомого умови були трохи кращі. Він так само жив у квартирі з батьками, але в нього була своя невелика, але окрема кімната.

В іншому ми були багато в чому схожі: приблизно однаковий дохід, однаковий вік, приблизно схожий інтелектуальний рівень і в чомусь навіть схожий характер.

Однак, основна відмінність, стосовно до вирішення квартирного питання, полягала в постановці різних за масштабом цілей. Мій знайомий сказав мені, що він мріє про гарну трикімнатну квартиру. Я ж на той момент не те що мріяв, а прям таки марив про те, щоб купити собі хоча б невелику, але окрему кімнату в комуналці, хоча б на околиці міста і швидше почати жити окремо.

Далі нас доля розвела, і ми побачилися лише недавно. Як я говорив, вже минуло близько 14 років. Ми поговорили трохи про те, про се. Загалом, життя у нього склалося досить добре. Але коли мимохідь мова зайшла про квартирні умови, то виявилося, що він живе все так само, як і 14 років тому, в тій же кімнаті у батьків. Тільки вже зі своєю сім’єю.

Тобто, житлові умови за 14 років у нього ніяк не покращилися, а навіть швидше, погіршилися. Коли я запитав його, а чи не хоче він придбати двокімнатну квартиру, нехай навіть хрущовку, на околиці (адже рівень його доходів цілком це дозволяє, якщо поставити таку мету і почати на неї відкладати) і поліпшити свої житлові умови , він сказав мені приблизно те, що і минулого разу. У нього зараз дружина і діти і йому не потрібна 2-х кімнатна квартира, йому потрібен котедж.

Але ж таких історій чимало в нашому житті, коли людина не готова рухатися до мети поступово, крок за кроком, а хоче «все і відразу».

Чому так сталося? Чому мій знайомий не зміг поліпшити свої житлові умови? Я думаю, що основна причина саме в тому, що ми з ним мріяли по-різному. Він мріяв занадто масштабно. У мене була мінімально можлива мета.

Так і вийшло, що я досягав своїх мінімальних цілей по порядку. Спочатку я купив кімнату в комуналці на околиці міста. Після досягнення цієї мети мінімальної, я відчув деяку впевненість і вже почав думати про більше. З цією впевненістю через кілька років обміняв цю кімнату на однокімнатну квартиру, трохи ближче до центру, так само поставивши мінімальну мету. Після цього відчув ще більше впевненості. Потім купив двокімнатну квартиру в центрі. Зараз у мене вже не одна квартира. Розумієте, в чому різниця? Маленька мета завжди більш досяжна, ніж велика!

Ось я і вам пропоную подумати над тим, а які ваші цілі в купівлі квартири?

У вас велика і загальна мрія про красивий котедж, який ви навіть толком не можете уявити?

Або у вас мрія про наступний, більш-менш, доступний для вашої уяви крок.

І може бути цей крок не такий гарний, як у казці, але я пропоную вам зробити його. Можливо, потім вам захочеться зробити ще крок і ще. Може бути, врешті-решт ви і будете жити у своєму величезному білосніжному котеджі на березі моря, а може бути, це буде всього лише трикімнатна квартира і дача в передмісті, куди ви будете виїжджати влітку на відпочинок всією сім’єю, запрошувати в гості друзів і родичів. І зрозумієте, що «білосніжний котедж на березі моря» всього лише казка, навіяна рекламою і абсолютно чужа вашим бажанням.

Якщо зараз у вас нічого немає, то може варто спробувати почати з кімнати в комуналці? Часто я чую тут заперечення «але я не зможу жити в комуналці з цієї причини, і з цієї, і ще по десяти причинах». Я вам і не пропоную, купіть і здавайте її в оренду. Вже маючи кімнату, зробити наступний крок буде набагато простіше. Відповідно, якщо у вас є однокімнатна квартира, то подумайте над двокімнатною квартирою і т.д. Можливо, є сенс взяти невеликий кредит (звичайний або іпотечний кредит) і т.д. А потім вже можна думати про те, щоб купити котедж, елітну квартиру або нерухомість за кордоном, для цього можна звернутися в агентство елітної нерухомості.

Разом: ставте мінімально можливу мету і рухайтеся до неї. Якщо після досягнення першого кроку захочеться зробити ще один і ще, то робіть. Це як у всіх сферах життя. Якщо ви йдете вчити іноземну мову, ви ж відразу, з першого уроку, не починаєте говорити нею як споконвічний його носій. Або ви прийшли в тренажерний зал, ви, звичайно, можете схопити 150 кг в перше заняття і спробувати віджати, але результат, як ви розумієте, може виявитися плачевним.

Чи є винятки з цього правила? Звичайно, є. Але про ці винятки ви прочитаєте і без мене в історичних романах та популярній американській літературі, з успіху – в глянцевих журналах і розкручених книгах з казковими героями.

Схожі публікації:

Теги: ,

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами