Як купити нерухомість на Кіпрі?

15.09.2014

нерухомість на КіпріОстрів Кіпр приваблює сьогодні не тільки туристів, а й тих, хто задумався про переїзд на ПМЖ за кордон. Острів розділений на дві частини. Південний Кіпр – входить до ЄС, а Північний Кіпр перебуває під протекторатом Туреччини.

І там, і там можна вільно придбати будь-яку нерухомість. Причому нерухомість в південній частині острова, як правило, дорожче. Ринок нерухомості має стабільну тенденцію до щорічної капіталізації приблизно на 10%. Дуже вигідні умови придбання будь-яких об’єктів як із земельними ділянками, так і апартаментів у житлових комплексах.

У законодавстві Кіпру є окремий закон, що регламентує правила придбання нерухомості на острові будь-яким іноземцем, який не має кіпрського громадянства. У законі обмовляється, що в особисте користування можна придбати одну квартиру або будинок, або ділянку під будівництво до 4012 метрів квадратних. Є можливість придбати комерційну нерухомість для ведення бізнесу в тому випадку, якщо такий порахують вигідним для місцевої економіки.

Дозвіл від Ради міністрів отримує будь-який покупець, не порушував законів країни. Однак він повинен довести свою платоспроможність і мати щомісячний дохід, не нижчий від прожиткового мінімуму, який на Кіпрі зараз становить близько 800 доларів. Однією з переваг покупки нерухомості на Кіпрі є отримання тимчасової посвідки на проживання.

Договір купівлі-продажу нерухомості може бути укладений як з ріелторської фірмою, так і з приватною особою. Стандартний варіант контракту передбачає повний опис нерухомості, що купується та фінансові зобов’язання сторін. Але, у разі необхідності, ви можете вносити додаткові пункти. Договір може бути складений як англійською, так і турецькою мовою. Обов’язково перевірте всі реквізити фірми, з якою ви укладаєте договір.

Всі розрахунки за угодою виробляються з розрахункового рахунку покупця, відкритого в будь-якому банку Кіпру (щоб відкрити рахунок буде потрібно дійсний закордонний паспорт і 10 доларів).

У присутності юриста покупець вносить завдаток продавцеві (від 5 до 10 тис. євро). Якщо покупець відмовляється від угоди – завдаток не повертається. Договір купівлі-продажу укладається протягом місяця після внесення завдатку та засвідчується нотаріусом після внесення всієї вартості.

При оформленні нерухомості на Кіпрі, покупець зобов’язаний заплатити гербовий збір, який розраховується виходячи з вартості об’єкта, податок на перереєстрацію права власності, який також залежить від вартості покупки, а також ПДВ на нерухомість у розмірі 15% її вартості. Окремо оплачуються послуги юриста та нотаріуса.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами