Як можна заробити на старовинних будинках?

06.02.2012

Лазурне узбережжя Франції приваблює покупців як нових, так і старих будинків. Приваблива легка арифметика від заробітку на цьому, однак і за цю економію доводиться платити.

На Лазурному березі присутнє відчуття моря, саме за цим і поспішають багато покупців. Знайти стару віллу стає все складніше, визнають ріелтори. При цьому пропозиції, які є, достатньо дорогі.

Клієнти купують вілли, роблять внутрішню і зовнішню обробку, і продають в більшості випадків зі стовідсотковою націнкою.

Тим, хто хоче реально заробити або істотно заощадити, краще відправитися на пошуки покинутої вілли вглиб країни. Там більше різноманітності за ціною і за якістю.

Фахівці попереджають, що ремонт старої вілли може обійтися не так дешево, як Ви розраховуєте, можуть виникнути і непередбачені витрати. Тому перед тим, як витратити гроші, задумайтеся, скільки часу і сил знадобиться на відновлення будинку. Всі переговори з продавцем, будівельниками, обробниками доведеться вести на французькій мові. При цьому велика ймовірність обману. Тому, якщо Ви не володієте мовою досконало, то краще довірити вести переговори людині, яку Ви добре знаєте.

За чистоту угоди буде відповідати нотаріус, який візьме за послуги 7% від вартості будинку. На багато будинків вже є готовий проект реконструкції. Однак, якщо Ви не хочете будинок з готовим проектом, то варто зважати на місцеву владою. Вони пред’являють жорсткі вимоги до реконструкції будівель. Особливо це стосується площі. Вона контролюється коефіцієнтом забудови, який дорівнює відношенню площі будівлі до площі ділянки. Якщо площа ділянки вже максимальна, то розширити віллу буде практично неможливо. В такому випадку можливий варіант побудови підземного поверху, тому що ці поверхи зазвичай не вказують на кресленнях.

Однак у разі виявлення невказаних приміщень, їх доведеться знищити і сплатити чималий штраф. Такі приміщення є частими у віллах класу люкс, але ріелтери про це мовчать, оскільки вони теж несуть відповідальність у разі виявлення розбіжностей. Тому важливо уважно порівняти креслення і планування будинку.

Не менш важливе значення має і будівля мансард. У деяких районах Франції влада уважно стежать за єдністю стилю всіх будівель і можуть заборонити перебудовувати фасад в новому стилі. Якщо будівля є пам’яткою архітектури, то змінювати нічого не можна як всередині, так і зовні, можлива тільки реставрація.

До реставрації також ставляться дуже серйозно, влада стежать навіть за вибором будматеріалів, аж до складу фарби.

Архітектор, як правило, займається і узгодженням проекту, і вибором підрядників. Його послуги зазвичай коштують від 7-10% від кошторису.

Зазвичай узгодження займає близько 2-4 місяців. А в разі реконструкції терміни можуть затягнутися до двох років. Варто також пам’ятати, що спілкування з робітниками досить цікаве. Вони можуть просто не прийти в призначений час, а прийдуть через тиждень. У такому випадку ремонт ще затягнеться. Це пов’язано з тим, що у Франції немає конкуренції, так як працюють тільки резиденти, тому їм не потрібно гнатися за клієнтами.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами