Як накопичити гроші на купівлю житла?

17.01.2012

Як накопичити ? Як швидко накопичити ? З цим питанням досить часто зустрічаються ті, хто хоче накопичити на купівлю житла. Адже у великих містах квартира коштує дорого і накопичення навіть на початковий внесок по іпотеці або доплату на обмін, являє собою досить нетривіальну задачу.

Як вирішити цю задачу накопичення грошей, в даному випадку на квартиру, але в принципі без різниці на що?

Коли таке питання постає, то я часто чую від тих, хто жодного разу ні на одну з великих речей не накопичив, думка про те, що або потрібна величезна сила волі, (якої у нього немає) або що при його заробітній платі неможливо накопичити значних грошей. Ну можливо колись потім, коли заробітну плату підвищать, (діти виростуть, розберуся з меблями та одягом) то гроші можна буде накопичити.

Ці відмовки в принципі корисні для того, щоб не було відчуття провини. Адже можна сказати самому собі та іншим, що ось вони є зовнішні обставини, які не дозволяють накопичити на купівлю житла. Однак це ніяк не допомагає з власне завданням накопичення.

Свого часу, замість того, щоб обмірковувати питання як накопичити гроші, я так само в розмові із самим собою та з іншими людьми, досить успішно переконав себе в тому, що накопичити на квартиру при середній заробітній платі неможливо.

І все було б добре, але по-перше життєві обставини сильно тиснули на мене тоді і створювали сильний дискомфорт через те, що квартира де я проживав була переселена і в ній були постійні конфлікти. По-друге, я зустрів моїх знайомих, які розповіли мені, що за 2,5 роки вони накопичили на невелику кімнату. (Тоді ще не було можливості взяти іпотечний кредит) Тобто вони показали мені, що накопичити на купівлю житла, нехай навіть на той момент невелику кімнату, в розумні строки і за середньої заробітної плати можливо.

Тоді я почав збирати. Але накопичення на квартиру, як показала практика, вимагає не стільки сили волі, скільки по-перше розуміння того, що можливе накопичення в розумні строки, а по-друге певної технології накопичення.

Про те, як повірити в те, що накопичення можливо, я вже писав. Повторюся, що головне тут – це зменшити мету до самого можливого мінімуму. Наприклад, ви хочете жити в котеджі, який коштує близько півмільйона доларів. Така мета, скільки її не візуалізуй, для людини з середньою заробітною платою зовсім і не мета, а засіб придушення його психіки і навіювання комплексів. І чим більше ви будете візуалізувати цю мету, тим більше у вас буде цих самих комплексів і пригнічення психіки.

Тому моя вам порада. Ставте мінімально можливу мету. Якщо у вас взагалі нічого немає, то це може бути кімната або маленька квартира на околиці міста (за містом) в кредит. Якщо вже щось є, то припустимо обмін однокімнатної на двокімнатну чи трикімнатну квартиру.

Не лякайтеся того, що ця мета маленька і не до кінця вирішує ваші проблеми з житлом. По-перше, якщо справа з накопиченням грошей піде добре, то ніхто не заважає вам збільшити мету і припустимо замість маленької кімнати купити двокімнатну квартиру. По-друге, сприймайте вашу мету не як остаточну, а як крок до мети. Досягти мети відразу буває дуже складно. Найчастіше, якщо мета велика, то її обов’язково потрібно розбивати на якісь етапи.

Набагато простіше спочатку купити кімнату або невелику квартиру в кредит, а потім обміняти її на 2-3 кімнатну квартиру, чим відразу збирати на велику квартиру.

Зараз я розповів про те, як повірити в те, що накопичення можливе. Тепер власне до технології накопичення грошей на купівлю житла.

Перше. У вас повинні бути конкретні цифри перед очима.

Це одне з найважливіших умов. Адже подумайте самі, накопичення грошей – це не біг на коротку дистанцію, де досить силового ривка, ентузіазму або ще чогось. Зовсім недостатньо прочитати якусь статтю, почути якусь людину і надихнувшись перевернути гору.

Ні, все навпаки. Накопичення, навіть відносно швидке – це мінімум один рік, а частіше 2-3 роки. Щоб стільки часу підтримувати свій ентузіазм, у вас повинні бути якісь інструменти.

Один з найголовніших інструментів для цього – це конкретні цифри. Дізнайтеся ці цифри, приміряйте до себе.

Наприклад, ви хочете накопичити на початковий внесок для купівлі житла в кредит. Тоді дізнайтеся скільки становить вартість квартири, яку ви хочете купити, скільки у відсотках становить початковий внесок і додаткові витрати (витрати банку та агентства нерухомості) і тоді перед вами конкретна цифра.

Ви можете змінювати вартість квартири, ви можете шукати інші умови, де буде допустимо менший початковий внесок у банк, ви можете збирати не на початковий внесок по кредиту , а на обмін квартири або чистий продаж, але в будь-якому випадку у вас повинні бути перед собою цифри .

Це здається природним, але досить багато людей не дотримуються цієї елементарного вимоги. Вони приблизно знають скільки коштує нерухомість, приблизно знають скільки буде початковий внесок і дуже приблизно знають скільки потрібно для доплати на квартиру. Але знати приблизно – цього мало. Вам потрібна конкретна цифра. Дізнайтеся її і запишіть як цифру, так і те, з чого вона складається. (Припустимо вартість квартири 100 тис. дол., вартість початкового внеску і витрат банку 25% і тоді ваша конкретна цифра – 25 тис. дол.)

Друге – ведіть звітність по накопиченню.

Десь читав, зараз вже не пам’ятаю де, що одним з найефективніших засобів для зниження ваги для жінок є навіть не якась унікальна дієта або спортивні вправи, а покупка ваг і сантиметри і щоденне вимірювання ваги і виміри проблемних областей з надлишком жиру.

У нашому випадку все те ж саме. Один з найбільш ефективних засобів для накопичення грошей – це постійне записування та відстеження того, скільки грошей ви отримали, скільки відклали і загальну суму, яку ви відклали.

Тобто нам потрібно всього три цифри для того, щоб розуміти рухаємося ми до мети чи ні. Ці ж три цифри виступають найсильнішим мотиватором для продовження і найсильнішою відповіддю на запитання «Як накопичити гроші?».

Отже, перша цифра – це дохід.

Я думаю, що отримання цієї цифри не повинно викликати у вас значних складнощів. Але в будь-якому випадку потрібно кожен місяць записувати ваш дохід, особливо якщо він змінюється від місяця до місяця.

Друга цифра – це сума, яку ви відклали.

Тут так само все досить зрозуміло. Візьміть вашу ощадну книжку або виписку з банківського рахунку, де ви зберігаєте відкладаються гроші і перегляньте всі записи про те, скільки ви відклали за конкретний місяць грошей. Запишіть цю цифру.

Сподіваюся також, що ви відкладаєте гроші саме на банківський рахунок, а не зберігайте їх вдома. Адже зберігати гроші вдома і не витратити їх – це складна задача, яка швидше за все буде вам непосильна. Навіть не думайте, що ви зможете відкладати гроші вдома в скриньку. Негайно відкривайте рахунок у банку і відкладайте гроші на рахунок.

Третя цифра – це загальна сума накопичення.

Як ви розумієте – ця загальна сума, яку ви накопичили за всі місяці відкладання. Сюди ж потрібно приплюсувати відсотки, які нараховує вам банк.

Одне з найголовніших. Всі ці цифри повинні бути саме виписані і бути перед очима. Деякі люди знаходять відмовки в тому, що будь-яку з цих цифр можна легко подивитися при необхідності.

Але справа не в тому, що можна подивитися на якісь цифри. Справа в тому, що постійний перегляд цих цифр створює у вашій підсвідомості найсильнішу мотивацію. А для того, щоб можна було сконцентруватися на цифрах, потрібно завжди їх мати постійно перед очима, а не десь шукати по різним документам.

І тепер найголовніше. Заведіть якийсь зошит чи блокнот і записуйте в нього всі необхідні цифри, а потім постійно переглядайте.

Це одна з найбільш важливих дій, які ви можете робити для швидкого накопичення грошей.

Переглядайте постійно всі ваші цифри.

Мені складно сказати, яка ще дія може в рази полегшити вам накопичення грошей. Адже перегляд цифр – це той секрет, за допомогою якого були накопичені найбільш значні гроші.

Звичайно, переконання батьків, навіяні в дитинстві і їх позитивний приклад накопичення грошей, може виявитися ще більш потужним засобом. Але це в тому випадку, якщо такий приклад насправді був. А якщо такого прикладу перед очима не було? А якщо навіть був найгірший приклад, коли батьки витрачали всі гроші до копійки, постійно позичали до зарплати і не могли купити ні одну велику річ?

Тоді вам на допомогу прийде цей прийом концентрування всіх цифр в одному місці, наприклад блокноті і постійний перегляд цих цифр.

Як часто потрібно переглядати цифри?

З одного боку, чим частіше, тим краще. Але з іншого боку, не треба себе надмірно змушувати.

На самому початку вам буде потрібно кілька днів, щоб зібрати всі необхідні цифри і провести розрахунки, щоб прийти до того скільки вам потрібно накопичити. А потім мінімум раз в місяць ви повинні переглядати блокнот, щоб записати те, скільки ви відклали і загальну суму. На самому початку я рекомендую вам переглядати цифри один раз на тиждень або навіть рідше.

Звичайно, не тільки переглядайте, а й аналізуйте. Можливо, що ціни на квартири змінилися, можливо, що перший внесок став не 30%, а 20%, можливо, що сталися ще якісь зміни, оцініть їх.

Можете підрахувати, скільки вам залишилося місяців до цілі з урахуванням вашої швидкості руху. Під час перегляду блокноту, можете обміркувати ваші ідеї про те, як зменшити час накопичення. Наприклад, обміркуйте ваші ідеї про те, як можна збільшити, хоча б незначно ваші доходи або зменшити витрати.

Чим далі ви просуваєтеся до мети, чим ближчою вона стає, тим можна частіше переглядати ваш блокнот. Згодом вам вже не потрібно буде змушувати себе вносити всі цифри в блокнот, або принаймні це буде простіше.

Звичайно, способом ведення цифр та їх перечитуванням, не вичерпуються всі методи, які полегшують накопичення грошей. Однак цей метод один з найбільш потужних з існуючих. Якщо він вам сподобається, то можливо і інші методи навіть не знадобляться.

Разом, задача як накопичити гроші, може бути вирішена і методи накопичення вже опрацьовувалися багатьма людьми. У накопиченні головне – це не сила волі, а переконання в можливості досягнення мети, методика накопичення і звичка до накопичення, яка тренується.

Один з найбільш потужних методів того, як накопичити гроші на купівлю житла я виклав у цій статті. Я сам ними постійно користуюсь і дуже рекомендую вам для життя.

Схожі публікації:

Теги: ,

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами