Як правильно вибрати комерційну нерухомість?

26.12.2015

нерухомістьНа ринку так багато видів комерційної нерухомості: офіси, склади, торговельні приміщення. І перш ніж приступати до її пошуку і вибору потрібно визначитися, для яких цілей вона вам потрібна:

Ви збираєтеся придбати об’єкт, а потім його вигідно продати.

 • Для здачі в оренду.

Після придбання торгового офісу або комплексу, ви плануєте знайти орендарів і заробляти на цьому.

 • Для відкриття власного бізнесу.

Тут обов’язково варто враховувати рід вашої діяльності: магазин, перукарня, кафе, туристичне агентство, дитячий сад і т.д.

Коли ви визначилися з метою можна приступати до вибору об’єкта.

Основні нюанси при виборі комерційного об’єкта

1. Місцерозташування.

Залежно від вашої мети покупки нерухомого об’єкта визначте, буде це промисловий район, околиця або центр міста, а можливо і спальний район.

2. Парковка поруч з комерційним об’єктом.

Якщо ви купуєте торговий комплекс, поряд з яким немає парковки, це істотно ускладнить здачу в оренду приміщень під магазин, ресторан, кафе, бо відвідувачам просто ніде буде припаркуватися.

3. Також потрібно враховуватися буде таке, чи  це район вже з розвиненою інфраструктурою або цей район є заселеним, але інфраструктура ще недостатньо розвинена.

Якщо ви вибираєте об’єкт в районі з розвиненою інфраструктурою, то при здачі в оренду потенційні орендарі будуть питати, приміром, чи є там вже аптека чи магазин – якщо так, то це неодмінно може позначитися на сумі за оренду приміщення.

У разі ж, якщо в районі з нерозвиненою інфраструктурою ви будете першим, хто здає приміщення під магазин, аптеку, зможете ціну за оренду тримати на належному рівні.

4. Сусіди зверху.

Якщо ви купуєте у власність не всю будівлю, а, приміром, один поверх, потрібно звернути на стан каналізації, раптом вас затоплять, і подальший ремонт виллється в істотну суму.

При виборі приміщення під офіс додатково варто звернути увагу на:

 • технічний стан будівлі;
 • міжповерхові перекриття, вікна, ліфти;
 • інфраструктуру об’єкта;
 • ступінь безпеки будівлі;
 • інженерні системи комунікацій;
 • системи вентиляції та кондиціонування;
 • фасад будівлі, він повинен мати окремий вхід;
 • площа поверху, вона повинна бути більш 500 кв.

метрів;

 • точки громадського харчування для співробітників, вони повинні розташовуватися недалеко від офісу;
 • поблизу повинні бути станція метро та зупинки іншого транспорту.

Ми перерахували самі основні пункти, на які варто звернути увагу, вибираючи практично будь-який об’єкт комерційної нерухомості. Потрібно розуміти, що при виборі кожного конкретного об’єкта існує багато додаткових нюансів, які обов’язково потрібно враховувати: до офісів – це будуть одні вимоги, до складів – інші, до виробничих приміщень – треті.

 

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами