Як правильно здати житло в оренду?

27.05.2013

Оренда квартири без посередниківРинок нерухомості – це завжди гойдалка. Попит на житло то стає нижчим від пропозицій, то навпаки. Але, якщо у вас, раптово,  є декілька квартир, то здавати житло буде завжди вигідніше, ніж просто платити за комунальні послуги.

Тож як же правильно здати житло?

Перший крок – оцініть вартість здачі свого житла в оренду. Для цього потрібно почитати відповідні оголошення, поспілкуватися як з тими хто здає квартиру, так і з тими, хто хотів би зняти. А краще – звернутися в агентство нерухомості за допомогою. Вони, як професіонали, визначать вартість оренди вашої квартири врахувавши престижність району, віддаленість від зупинок транспорту та метро, тип будинку, рівень ремонту та інші параметри. Це ж агентство, щоб мінімізувати втрати та ризики від здачі житла,  допоможе у правильному складенні договору.

Другий крок – підготуйте житло, яке будете здавати в оренду, для огляду майбутніми клієнтами. Якщо не маєте можливості зробити косметичний ремонт, то хоча б проведіть у квартирі генеральне прибирання. Обов’язково приберіть сімейні реліквії та цінності.

Третій крок – вибір квартиронаймача. При цьому, будь ласка, відмовтесь від стереотипів типу: дівчина квартиронаймач краще за парубка, сімейна пара краще за холостяка і тому подібних. Надійніше буде, якщо з потенційним клієнтом поспілкуєтесь особисто, розпитаєте його про життя, взнаєте в якій сім’ї виховувався, де працює або навчається, чи є в нього домашні тварини. Від тих, в кого є такі тварини, краще відмовитися, тому що запах сечі та шерсті у квартирі вам буде гарантовано.

Головне, при виборі квартиронаймача, пам’ятати про ведичний поділ людей на тих, які знаходяться в благостині, в пристрасті та в невігластві. Останніх обійдіть стороною.

Четвертий крок – складання договору. При цьому краще, все ж таки, звернутися до агентства. Але, якщо ви вирішили зекономити і написати договір самі, то обов’язково в ньому пропишіть:

-         Стан квартири;

-         Її адресу;

-         Термін дії договору;

-         Відповідальність сторін;

-         Опис меблів та побутової техніки;

-         Регулярність, з якою ви можете здійснювати перевірку квартири;

-         Місячну оплату та її строк виплати;

-         Гарантійну заставу;

-         Зобов’язання квартиронаймача платити в строк, підтримувати житло в чистоті та порядку;

-         Хто буде сплачувати за воду, електроенергію та інші комунальні послуги.

Не забудьте також в договорі вказати, щоб з вами були погоджені умови проживання, якщо кількість мешканців в квартирі збільшиться. Також пропишіть відповідальність сторін при розірванні договору, про обов’язок попереджати про це іншу сторону хоча б за місяць.

І наостанок, п’ятий крок – підписання договору. Узгодивши з квартиронаймачем усі умови договору внесіть у нього ПІБ та паспортні данні свої та квартиронаймача. Потім затвердіть його своїми підписами. Не забудьте додати до договору розписку в отриманні грошей, а також обов’язково акт прийому-передачі квартири.

Якщо ви засвоїте ці п’ять кроків, то правильно здати житло в оренду буде для вас не проблемою.

Читайте на cайті:

Теги:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами