Як взяти в розстрочку квартиру в новобудові?

08.07.2013

квартира в новобудовіНе секрет, що мало хто з українців може дозволити собі виплатити всю вартість квартири в новобудові «за раз». З іпотекою зараз виходить не дуже – так, за даними UTG, у квітні в кредит придбали тільки 2% куплених в новобудовах квартир. Зате в 10 разів більше квартир було куплено в розстрочку.

І все частіше попадається на очі реклама забудовників про продаж в розстрочку нібито на дуже вигідних умовах. Ось ми і вирішили подивитися, які умови розстрочки насправді пропонують зараз забудовники для об’єктів в Києві і в найближчих його передмістях.

«Безпроцентна». Цей вид розстрочки залишається найбільш популярним – її можна отримати для більшості новобудов. Як правило, мінімальний перший внесок забудовники встановлюють в діапазоні 30-50%. Але зустрічаються внески та в 5%, і в 70%. Термін виплати встановлюють по-різному: у когось до моменту введення в експлуатацію, у когось – за місяць або квартал до нього.

А є компанії, де розстрочку ви зможете отримати тільки до кінця року, хоча будинок збираються здати наступної весни або ще пізніше. Очевидний недолік такого виду розстрочки – занадто короткий період виплати і, значить, великі щомісячні платежі. Наприклад, ви купуєте 1-кімнатну квартиру за ціною 400 тис. грн. за півроку до введення в експлуатацію. Відразу платите 40% або 160 тис. грн., А решта 240 тис. будете виплачувати по 40 тис. грн. на місяць. Зручна вона тим, хто може розраховувати на стабільно високий дохід протягом строку виплати. Проблеми всієї іншої публіки таке розстрочення не вирішує.

«Платна». Частина компаній при наданні розстрочки навіть до моменту здачі будинку або прямо збільшує ціну квадратного метра (на 5-15%), або хоче до 15% річних. Ті ж деякі забудовники, які дають розстрочку і на час після вашого заселення в квартиру, 5-15% візьмуть із вас обов’язково (5% річних ви отримаєте при стартовому внеску в 50-70%). Максимальний термін розстрочки після заселення, який нам вдалося відшукати в Києві, – 5 років. І якщо ви готові викласти великий перший внесок, така розстрочка може виявитися вигіднішою за іпотечний кредит. Правда, таких об’єктів у Києві – раз, два та й усе.

Дивимося договір

Продаючи в розстрочку, забудовники прагнуть перекласти всі ризики на покупця. Тому, радить юрист, зверніть увагу, які передбачені санкції, якщо ви прострочили чергову виплату, – іноді вони можуть бути непомірно високі. І вимагайте їх пом’якшення: зараз у забудовників кожен покупець на вагу золота, так що вони можуть піти вам назустріч.

Вони часто також передбачають можливість зміни виплачуваної вами вартості квартири відповідно до зміни ринкових цін. У частини забудовників розрахунки прямо прив’язані до курсу долара. Особливо це важливо при тривалій розстрочці: якщо через рік-другий ринок «прокинеться» і ціни на нерухомість підуть вгору, ваші виплати по розстрочці можуть помітно збільшитися. Наша порада – в будь-якому випадку, перед тим, як підписувати договір по розстрочці, показати його своєму юристові. Тому що недосвідчена людина може не помітити підводних каменів, захованих у ньому.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами