Який фундамент вибрати для будинку з SIP-панелей

05.06.2016

сіп-панеліФундамент – найважливіший елемент будинку, але часом витрати на його закладення перевищують четверту частину коштів, виділених на будівництво. Використовуючи для несучих стін SIP-панелі, легко зменшити обсяги, а значить – і вартість фундаменту. Відносно невисока маса каркасного будинку дозволяє використовувати практично будь-які види основ.

Але питання вибору їх конструкції вельми актуальне.

При виборі виду фундаменту для Вашого майбутнього будинку фахівці керуються геологічними умовами будівельного майданчика і побажань клієнта.

Як правило, найбільш часто для зведення фундаменту під каркасні будинки з SIP-панелей застосовують: стрічковий, стовпчастий, плитний і фундамент палі. Кожен вид основи має ряд переваг і недоліків, які необхідно враховувати, перш ніж зробити остаточний вибір.

  • Стрічковий фундамент

В основі фундаменту – залізобетонна «стрічка», яка розташовується по всьому периметру і несучих стінах, тим самим рівномірно розподіляючи вагу споруди, що унеможливлює перекіс будинку і просідання його в цілому. Традиційний стрічковий фундамент з котлованом потрібен для будинків з важких матеріалів (цегли, каменю). При будівництві канадського будинку копати глибоку траншею немає потреби – це будуть невиправдані витрати.

  • Стовпчастий фундамент

Застосувавши стовпчастий фундамент на території, будинок можна підняти над рівнем грунту. Саме тому таку основу найчастіше використовують в місцях, які підтоплюються заплавою річки. Фундамент – економічний і не вимагає додаткової гідроізоляції. Єдиним його недоліком є неможливість будівництва підвалів і погребів.

  • Плитні фундаменти

Плитний фундамент являє собою монолітну залізобетонну плиту, яка формується після заливання армованого бетону по всій площі будівлі. Найчастіше такий тип фундаменту використовують на піщаних, нерівномірних або сильно рухливих грунтах. Основа підходить для будівництва будь-яких конфігурацій будинків, однак найчастіше використовується саме для невеликих будівель, причому в цьому випадку він також виконує і роль підстави для підлоги.

  • Пальовий фундамент

Особливість фундаменту – використання паль (стовпів з загостреними нижніми кінцями), для забивання та вкручування яких використовується спеціальне монтажне обладнання. Він відмінно підходить для нестійких ґрунтів і великогабаритного будівництва. Важливо відзначити і те, що для приватного будівництва фундамент палі використовується вкрай рідко.

Отже, для зведення каркасного будинку, в залежності від типу грунту на ділянці, ви можете вибрати будь-який з перерахованих видів фундаменту, на яких споруди з SIP-панелей будуть прекрасно експлуатуватися.

Якщо ж брати за основу більш рівну ділянку з типовим ґрунтовим покривом, то рекомендується зводити стрічковий мілкозаглибленний фундамент з армованою утепленою бетонною подушкою і укріплений в ключових місцях бетонними палями.

Ця технологія найчастіше використовується фахівцями будівельних компаній при будівництві будинків за канадською технологією, а тому на практиці неодноразово довела свою надійність. До того ж, для зведення такої конструкції потрібні мінімальні трудовитрати.

З більш детальною інформацією  щодо цього ви можете ознайомитись на сайті http://ecopanua.com/sip-paneli/.

 

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами