Захист прав пайовиків

19.05.2014

пайОдним з найбільш популярних варіантів придбання житла на сьогоднішній день є участь осіб у пайовому будівництві житлових будинків. Разом з тим це досить ризиковий шлях. По-перше, несприятливі для пайовика наслідки визнання забудовника банкрутом. По-друге, зневага термінами будівництва. Нарешті, будівництво неналежної якості з порушенням вимог і норм, передача неповного пакета документів для реєстрації прав на об’єкт і багато іншого. Кваліфікована юридична підтримка – запорука дотримання прав покупців.

До прийняття в 2004 році Федерального закону, що регулює відносини між забудовниками і пайовиками, ці відносини регулювалися положеннями цивільного законодавства. Але і зараз, після вступу закону в 2005 році в силу, мало що змінилося. Тим не менше, закон надає певні гарантії захисту прав осіб, що беруть участь у таких договорах, одна з яких – право розірвати договір.

Головною проблемою, з якою доводиться стикатися особам, які уклали подібний договір з несумлінним забудовником, – порушення терміну здачі об’єктів, а також навмисне затягування будівництва в цілому.

Насамперед потрібно зазначити, що пайовик при своєму небажанні миритися з таким станом справ має право на розірвання договору і, крім того, має право вимагати повернення грошових коштів. Термін здачі об’єктів – істотна умова в договорах подібного роду.

При цьому важливо пам’ятати, що затягування термінів будівництва визнано прямою підставою для розірвання договору в порядку одностороннього волевиявлення. Також пайовики у зазначеній ситуації володіють правом вимоги отримання законної неустойки, а в разі, коли пайовик є фізичною особою, така неустойка повинна бути сплачена в двократному розмірі.

Важливо знати, що договір буде вважатися розірваним з дня направлення забудовнику повідомлення про розірвання. Таке повідомлення необхідно відправляти поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення, що виключить несприятливі наслідки у разі будь-яких розбіжностей.

Повернення коштів, виплачених пайовиком в рамках договору, а також виплата неустойки провадиться у строк, визначений у законі. У тому випадку, якщо пайовик самостійно не звертається за отриманням грошової суми, забудовник зобов’язаний самостійно перерахувати кошти в депозит нотаріуса і повідомити про це дольщику.

Проте, процедура розірвання договору не так проста, як може здатися на перший погляд. У зв’язку з цим варто задуматися про звернення за допомогою до професіоналів – юристам , що спеціалізуються в даній області.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами