«Здам квартиру в оренду»

03.06.2013

Здам квартиру в орендуЖитлове питання – актуальна проблема для мільйонів людей. «Здам …», «Зніму квартиру в оренду» та «Зніму квартиру подобово» – такі оголошення можна побачити в різних джерелах масової інформації. Причому других зазвичай завжди більше, оскільки охочі здати житло часто побоюються це зробити через незнання елементарних правил оренди. Вони оплачують комунальні послуги за порожню квартиру, гостро мають потребу в додатковому заробітку, але бояться пустити чужих людей у своє житло. При здачі квартири в оренду, як в орендаря – особи, яка знімає житло, так і в орендодавця – людини, яка здає житлоплощу, виникає ряд проблем.

Що лякає орендодавця? На перший план виступають неплатники, які найчастіше відразу оплачують перший місяць проживання, а потім з місяця в місяць «годують господаря сніданками». Причому в один прекрасний момент квартиранти можуть просто зникнути, залишивши після себе пристойні борги з комунальних послуг. На другій – шахраї. Роздобувши знімну квартиру, вони примудряються перездати її ще декільком мешканцям, розбиратися з якими, так чи інакше, доведеться господареві. Треті – це «порядні» квартиранти, які вже з першого знайомства формують дуже приємне враження про себе. Але саме вони згодом можуть затопити сусідів, зламати щось з меблів, мало не спалити квартиру і створити інші проблеми.

Орендар теж може побоюватися, що через деякий час господар може підвищити плату і навіть запропонувати виїхати з квартири. Грамотно складений і юридично завірений договір повністю виключить подібні ситуації. Навіть, якщо ви знімаєте кімнату або квартиру у близького родича або доброго знайомого, не полінуйтеся написати договір у письмовій формі з обопільними підписами. У житті всяке буває. Як відомо, саме грошові відносини легко перетворюють нерозлучних друзів у непримиренних ворогів. Якщо ви знайшли знімне житло через фірму, то роль останньої – звести вас з потенційним господарем і взяти за цю послугу свою плату. За ваші подальші взаємини фірма відповідальності не несе.

Елементарні правила оренди

1. Визначте вартість оренди і починайте шукати квартирантів. Призначайте розумну ціну, враховуючи при цьому ступінь комфортності проживання. Переплачувати «за просто так» зараз нікого не змусиш. Ніяка реклама при високій вартості оренди не допоможе в просуванні справи. Ціни на житло – найбільш затребувана і доступна інформація, і потенційні квартиронаймачі часто більш підковані в цьому питанні, ніж орендодавець-новачок.

Поцікавтеся подробицями в агентстві нерухомості. Дайте оголошення в місцеві газети або в Інтернеті, розклейте в людних місцях надрукований текст з відривними талончиками, в яких вкажіть адресу і телефон. Та просто скористайтеся послугами «сарафанного радіо». Чим більше людей дізнається про ваш намір, тим вигідніше це для вас . З’явиться можливість вибору, а про ціну з клієнтом завжди можна домовитися. Відразу визначитеся, що з комунальних послуг входить до оголошеної вартоісті оренди. Зазвичай це плата за світло і телефон.

Якщо ви оформляєте операцію за допомогою посередника, то за свої послуги він візьме плату з орендаря, а перед вами не буде нести ніякої відповідальності за подальші дії свого клієнта по своєчасності оплати, збереження майна і тому подібного. Тому не варто беззастережно довіряти людині тільки тому, що його порекомендувало агентство нерухомості. У разі самостійного вибору клієнта вже при першій розмові з ним озвучте свої умови угоди, щоб згодом не було непорозумінь.

2. Укладіть договір оренди. Якщо це офіційний документ завірений нотаріусом, то бажано, щоб він був гранично коротким із зазначенням предмета договору, реквізитів сторін, терміну дії оренди, вартості, перерахування майбутніх мешканців. У додатку до договору докладно опишіть стан житла на момент здачі в оренду, попередньо зроблений ремонт, наявність меблів, побутової техніки. Обговоріть порядок оплати комунальних платежів: сума, строки, способи оплати (готівка або перерахування на картку або банківський рахунок). Бажано, щоб ви самі оплачували комунальні послуги, а квартиранти віддавали вам обумовлену суму згідно квитанції.

Своєрідною страховкою майна від псування служить заставний платіж в розмірі від одного до декількох щомісячних платежів, що також вказується в договорі. На ці гроші роблять ремонт зіпсованих меблів. У разі повного збереження майна вся сума піде в рахунок оплати останнього періоду оренди.

При укладенні договору узгодьте своє періодичне відвідування квартири з метою перевірки порядку та виявлення скарг від сусідів. Якщо після кількох перевірок ви залишитеся задоволені квартирантами, то можете повністю виключити відвідування і обмежитися телефонним зв’язком.

Завчасно обговоріть з орендарем негласні правила, що існують в будинку: прибирання сходової клітки, шум у вечірній і нічний час, оплату ремонту можливих поломок комунікацій з його вини.

В кінці договору повинен бути пункт про дострокове його розірвання в односторонньому порядку або за обопільною згодою. Ви можете виселити квартирантів, якщо вони порушують правила проживання, без узгодження з вами вселяють в квартиру сторонніх, несвоєчасно або зовсім не платять за квартиру. Орендар теж може зажадати дострокового розірвання договору, якщо зазначені в ньому відомості про стан квартири і комунікацій недостовірні, або господар через деякий час підвищив орендну плату.

Найкращий варіант – реєстрація договору в податковій службі. Невеликий прибутковий податок не принесе вам особливих збитків, зате в разі потреби ви зможете звернутися за допомогою в будь правоохоронні органи.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на NERYXOMIST.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами